poniedziałek, 11 sierpień 2014 12:35

Oprawcy przeciw Polakom i Kościołowi

Wśród polskich bohaterów zamordowanych przez komunistów w katowni przy ul. Rakowieckiej w Warszawie i zrzuconych następnie do dołów śmierci na ?Łączce? był przedwojenny dyrektor Katolickiej Agencji Prasowej, członek Rządu RP na Uchodźstwie, a po wojnie redaktor naczelny ?Tygodnika Warszawskiego?, organu Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, ks. Zygmunt Kaczyński. I wielu, wielu innych przedstawicieli polskiej inteligencji, elity II RP. Ok. 300. Żołnierzy Wyklętych/Niezłomnych i antykomunistycznych działaczy politycznych i społecznych. Dziś naszym obowiązkiem jest wydobycie ich z ziemi i pochowanie w Narodowym Panteonie na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Władza komunistyczna w Polsce uznawała Kościół katolicki za głównego wroga. Represjonowała go przez prawie czterdzieści pięć lat, czyli od chwili wkroczenia Armii Czerwonej w 1944 r. aż do przemian społecznych w 1989 r. Szczególne nasilenie represji nastąpiło na przełomie lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Wówczas bowiem po zlikwidowaniu opozycyjnego PSL i zbrojnego podziemia antykomunistycznego Kościół pozostał jedyną siłą opierająca się nowemu systemowi.

poniedziałek, 11 sierpień 2014 12:28

Lewaków wojna z Kościołem

Zlaicyzowana, lewicowa Europa coraz mocniej wciska się w nasze życie, wmawiając nam, że tolerancja polega na odrzuceniu Boga w imię ateistycznych i antykościelnych ?wartości?. Czy będziemy na tyle silni, by na naszym kontynencie przetrwała święta wiara chrześcijańska?

poniedziałek, 11 sierpień 2014 12:26

Ecclesia, mimo wszystko, triumphans

Pierwsze tego roku astronomicznie letnie słońce prażyło niemiłosiernie. Leżąca na południowym wybrzeżu albańskim, na wprost wyspy Korfu, nieopodal granicy greckiej Saranda ledwie dyszała w tropikalnym żarze i gdyby nie bryza znad Morza Jońskiego, obojętnie tłukącego się o kamienistą plażę, najpewniej usmażyłaby się, rozciągnięta na olbrzymim grillu nagich, skalistych stoków wapiennych wzgórz, które otaczają niewielką zatokę zwartym pierścieniem.

poniedziałek, 11 sierpień 2014 12:20

Chiny - paradoksalna siła katolicyzmu

Lotnisko w Szanghaju jest na oko dwa razy bardziej rozległe niż to we Frankfurcie nad Menem. Może dlatego, że terminale są położone dalej od siebie. To złudzenie, bo ma ono tylko trzy pasy, a Frankfurt ma ich cztery. Ale pasażerów ?przepakowuje? o ponad 30% więcej niż Frankfurt. I jakoś nie mogłem na nim znaleźć politycznie poprawnej wielowyznaniowej kaplicy, tak rozpowszechnionej na lotniskach europejskich. Wydawałoby się, że po przylocie powinno się zauważyć gdzieś posążek jakiegoś Buddy. Ale nic takiego nie rzuca się w oczy.

poniedziałek, 11 sierpień 2014 12:17

Księża są nieakceptowani

Z ks. Adam Malinowskim, jezuitą rozmawia Tomasz Cukiernik

Polscy księża pracujący na parafii w Dżalalabadzie w Kirgistanie są ciągle pod kontrolą władz.

poniedziałek, 11 sierpień 2014 11:52

Trzeba wymiatać śmieci z katedry

Z Mateuszem Matyszkowiczem rozmawia Aleksander Kłos

Gdyby w Polsce istniały mocne, odpowiedzialne, przygotowane elity, to penetracja ideowa nie mogłaby się dokonać. Spotkałaby się z kontrą, gdyż nasze elity tworzyłyby własne organizacje, które miałyby o wiele większą siłę rażenia niż tamte.

poniedziałek, 11 sierpień 2014 11:48

Wielka wojna podjazdowa

Gdy w 30 r. n.e. Jezus odezwał się do Faryzeuszy w Jerozolimie słowami: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że JA JESTEM, wskazując tym samym na siebie jako na Mesjasza i Boga, spotkało się to z gwałtownym oporem słuchających go żydowskich namiestników.

poniedziałek, 11 sierpień 2014 11:46

Wojna z łacińską cywilizacją

Mam dla państwa dobrą wiadomość ? powiedziała w 1989 roku w telewizji Joanna Szczepkowska ? 4 czerwca upadł komunizm. Cóż takiego zatem ?upadło? 4 czerwca?

poniedziałek, 11 sierpień 2014 11:41

Nauczyciele szkół katolickich atakują Kościół

Archidiecezja Cincinnati wprowadziła nowe kontrakty dla osób zatrudnionych w szkołach katolickich. Choć szkoda, że stało się to dopiero teraz, możemy na tym skorzystać. Warto wzmocnić katolickie szkoły i uczelnie wyższe, upewniając się o przekonaniach zatrudnianego w nich personelu.

startPoprzedni artykuł12Następny artykułkoniec
Strona 1 z 2

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.