niedziela, 29 sierpień 2010 11:16

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Coraz więcej Chińczyków decyduje się na operacje wydłużenia nóg, tylko po to, by być wyższym. Koszt to kilkanaście tysięcy dolarów, a efekt to kilkanaście centymetrów wysokości


***


Chorwaccy zoolodzy są zafascynowani przejawami inteligencji pewnego dzikiego niedźwiedzia, który nauczył się oszukiwać ludzi pukając do drzwi ich domów. Ważący ponad 220 kilogramów niedźwiedź prawdopodobnie sam odkrył sekret pukania do drzwi, kiedy próbował włamać się do domu w wiosce Gerovo.


***


Sąd w amerykańskim stanie Tennessee wyznaczył na dwa lata kuratora rodzicom pewnego nastolatka, po tym jak wynajęli dla niego striptizerkę.. Striptizerka przez kilka godzin tańczyła przed grupą nieletnich na przyjęciu z okazji 16. urodzin ich syna. Również ona znalazła się pod nadzorem sądu.


***


Pewien izraelski piekarz, który zapowiedział, że zabierze ze sobą do grobu przepis na przepyszne ciasto cynamonowe, spełnił swoją obietnicę, zlecając kamieniarzowi wyrycie przepisu na nagrobku. Żałobnicy zgromadzeni na pogrzebie 93-letniego Jaakova Topora z kibucu Naan ze zdumieniem zobaczyli, że na jego kamiennym nagrobku został wyryty przepis na słynne ciasto. "Wszyscy znajomi próbowali wyciągnąć od niego ten przepis, bo ciasto jest naprawdę pyszne, ale dziadek zawsze powtarzał, że dopóki żyje, nikomu nie zdradzi receptury" - mówi wnuk zmarłego piekarza.


***


Rektor katedry Notre-Dame w Paryżu został pobity podczas przepychanki między służbami porządkowymi świątyni a działaczami organizacji Act Up-Paris, którzy odegrali w świątyni parodię "małżeństwa" homoseksualnego. Skandowali też słowa: "Benedykt XVI homofob, współwinny AIDS". Około 20 osób w ciągu kilku minut, na oczach wiernych i turystów odegrało ceremonię zaślubin dwóch kobiet, prowadzoną przez mężczyznę przebranego za księdza. Wyprowadzeni przez służby porządkowe działacze Act Up-Paris opuścili katedrę, jednak przed świątynią doszło do przepychanki, w czasie której obrażeń doznał rektor katedry, ks. prałat Patrick Jacquin.


***


Władimir Putin bardzo lubi rozmawiać przez telefon. Na jego biurku stoi 11 aparatów - twierdzi "Moskowskij Komsomolec".


***


Sąd w mieście Macerata w środkowych Włoszech wyznaczył 98-letniej powódce, dochodzącej swych praw własności, termin następnej rozprawy na rok 2010, ponad 10 lat od pierwszego posiedzenia - podała w sobotę agencja ANSA.Amalia Cuccioletti, urodzona w 1907 roku, wytoczyła w 1997 roku proces kilku swoim krewnym. Pierwsza rozprawa odbyła się w 2001 roku.


***


Według badań kanału National Geographic 32% Kanadyjczyków, którzy przeczytali "Kod Leonarda Da Vinci" uwierzyło w treść tej powieści. Są oni święcie przekonani, że potomkowie Jezusa żyją, a ich tożsamość jest strzeżona od wieków przez specjalną organizację.


***


Niezwykłego odkrycia dokonała Rosalie Lawson (55 lat) z Florydy, która podczas oglądania TV i jedzenia chipsów na jednym z nich zauważyła wykropkowaną postać Jezusa. Uważana za głęboko wierzącą Lawson, zastanawia się co z niezwykłym chipsem teraz ma począć. Jak na razie, aż do podjęcia decyzji, będzie się on znajdował w słoiku w kuchni. Właścicielka chipsa nie wyklucza jednak możliwości jego sprzedaży. Niespełna pół roku temu inna kobieta, również z Florydy, dokonała podobnego odkrycia na swoim toście. Jednak wówczas była to podobizna Matki Boskiej. Został on sprzedany na internetowej aukcji eBay za 15.000 funtów.


***


26 marca odbyła się "koronacja" następcy antypapieża Grzegorza XVII. Nowym "papieżem" został Manuel Alonso Corral. Przybrał imię "Piotra II". Początkowo Palmariański Kościół "katolicki" twierdził, że "Grzegorz XVII" będzie ukrzyżowany (przez Jana Pawła II), a po nim nie będzie już prawdziwego papieża. Przepowiednie się nie sprawdziły i kolejnym "ostatnim papieżem" został właśnie Manuel Alonso Corral.


***


Samolot Air France ze 190 pasażerami na pokładzie wkrótce po wylądowaniu w mieście Port Harcourt na wybrzeżu Nigerii zderzył się z krową - poinformował rzecznik francuskich linii

Wyświetlony 6578 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.