czwartek, 30 wrzesień 2010 10:17

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

30 kwietnia Polacy powinni pościć o chlebie i wodzie ? powiedział w wywiadzie dla Radia Zet prymas Polski, kardynał Józef Glemp.

 

***

Najnowszy sondaż CBOS-u przynosi informacje o zapatrywaniach Polaków nt. kary śmierci. Okazuje się, że wśród osób o poglądach prawicowych jest DWA RAZY MNIEJ zwolenników kary śmierci, niż wśród respondentów o poglądach lewicowych... 77% Polaków akceptuje orzekanie kary śmierci za najcięższe przestępstwa. Co czwarty bardzo boi się, że ofiarą przestępstwa może paść jego rodzina, co drugi określa swe obawy o bezpieczeństwo najbliższych jako umiarkowane. Na zróżnicowanie postaw wobec kary śmierci wpływa intensywność praktyk religijnych. Wśród badanych praktykujących religijnie kilka razy w tygodniu ? niemal połowa (48%) to zwolennicy kary śmierci, a 39% jej przeciwnicy. Wśród osób niepraktykujących zdecydowana większość (83%) odpowiada się za karą śmierci, a zaledwie 10% przeciw.

***

Po raz pierwszy od 15 lat nie odbędzie się Love Parade w Berlinie. Władze, szacując straty po ubiegłorocznych paradach, uznały, ze jest to zbyt kosztowna impreza.

***

Urząd Ochrony Konsumenckiej uruchomił specjalną darmową infolinię, gdzie po 1 maja będzie można donosić na spekulantów, czyli na sklepikarzy, którzy: "w sposób nieuzasadniony podnoszą ceny".

***

W Azji coraz częściej w ofertach pracy sprzątaczek pojawia się wymóg biegłej znajomości informatyki. Sprzątanie polega bowiem także na czyszczeniu dysków komputera, segregowaniu poczty, kasowaniu reklam etc.

***

Norweski neonazista, skruszony po obejrzeniu filmu Mela Gibsona "Pasja", przyznał się do dwukrotnego podkładania 10 lat temu ładunków wybuchowych w Oslo. Z kolei mieszkaniec amerykańskiego stanu Teksas po obejrzeniu filmu przyznał się do zamordowania byłej narzeczonej. Wcześniej policja była przekonana, że kobieta popełniła samobójstwo.

***

Jedna z największych niezależnych grup francuskich kin odmówiła wyświetlania "Pasji". "Odmawiam wyświetlania filmu w moich kinach" ? z dumą oświadczył Marin Karmitz, prezes sieci MK2. "Zawsze byłem przeciwny faszyzmowi, czego aktywnie dowodziłem przez wybór programu. Dla mnie Pasja jest faszystowską propagandą" ? tłumaczy w swoim oficjalnym oświadczeniu.

***

Franciszkanom z Nowego Jorku tak spodobała się "Pasja" Mela Gibsona, że chcą teraz nakłonić reżysera, żeby nakręcił film o św. Franciszku. Wystosowali w tej sprawie petycję do reżysera. Podpisało ją już ponad 9,5 tys. osób.

***

Władze Australii objęły swoistą prohibicją Aborygenów ? będą oni mogli jednorazowo kupić tylko 24 puszki piwa i 2 litry wina.

***

Hiszpańscy muzułmanie chcą korzystać z części katedry w Kordobie. Petycję w tej sprawie przedstawił sekretarz generalny Hiszpańskiej Komisji Islamskiej Mansur Escudero. Coraz częściej w Kordobie mówi się jednak o "wyzwoleniu dawnego meczetu". Przypominamy jednak naszym czytelnikom, ze prastara świątynia, której budowę rozpoczęto pod koniec VIII w. powstała na fundamentach jeszcze starszego kościoła katolickiego i przy użyciu materiałów z innych świątyń chrześcijańskich, zniszczonych w czasie najazdu Arabów na Półwysep Iberyjski. W 1523 r. obiekt stał się katedrą katolicką. Przejęcie świątyni przez chrześcijan stało się jednym z symboli rekonkwisty, czyli odzyskiwania ziem hiszpańskich spod panowania arabskiego.

***

Homoseksualiści, zorganizowani w grupie pod nazwą "OutRage", zaatakowali w Niedzielę Palmową 4 kwietnia br. katolickiego prymasa Anglii i Walii kardynała Cormaca Murphy-O'Connora. Arcybiskup prowadził procesję wokół katedry w Westminster, gdy został otoczony przez grupę hałaśliwych homoseksualistów. Główne drzwi katedry zostały podczas mszy św. obwieszone plakatami, na których wypisano obraźliwe hasła przeciwko Kościołowi katolickiemu.
Czy do podobnej akcji dojdzie 9 maja w Krakowie?

***

Co szósta próba użycia mizoprostolu (handlowa nazwa cytotec), jako środka poronnego, kończy się uszkodzeniem płodu, ale nie aborcją. Tymczasem lek ten, stosowany w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zalecany jest przez feministki z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny jako farmakologiczny środek aborcyjny. Lekarze ostrzegają, że stosując mizoprostol w celach aborcyjnych, kobiety narażają się na liczne komplikacje, głównie ciężkie stany zapalne prowadzące do bezpłodności.

***

"To powinno być naszym, katolickich teolożek, szczególnym powołaniem: walka z globalną prostytucją" ? czytamy w raporcie ogłoszonym przez stowarzyszenie feministycznych teolożek katolickich przy Uniwersytecie Katolickim w Nijmegen w Holandii.

***

Czterdziestoletni ksiądz katolicki z Ohio w USA został aresztowany przez FBI za posiadanie nielegalnej plantacji marihuany w ogródku parafialnym. Przed urzędem prokuratorskim stanęła niemal cała parafia, domagając się uwolnienia "księdza Ricka". Parafianie twierdzą, że jest on dobrym pasterzem. Sąd skazał jednak ks. Arko na 100 godzin pracy społeczno-użytecznych na rzecz miejscowej wspólnoty.

***

Brytyjskie Laboratorium Śmiechu (www.laughlab.co.uk) zgromadziło w ciągu roku ponad 40 tysięcy dowcipów, którym wystawiono dwa miliony ocen. Zwycięski dowcip przekazał Gurpal Gosall, 31-letni psychiatra z Manchesteru:
Dwaj myśliwi z New Jersey idą przez las. Nagle jeden z nich pada na ziemię, zanika mu oddech, oczy wywracają się białkami do góry. Jego towarzysz łapie telefon komórkowy i wzywa pomoc.
? Mój przyjaciel nie żyje! Co robić?
Operator, delikatnie modelując głos, odpowiada: ? Proszę się nie denerwować. Z całą pewnością uda nam się pomóc. Przede wszystkim proszę się upewnić, że pański towarzysz rzeczywiście nie żyje.
Na chwilę zapada cisza, po czym słychać strzał.
? OK. Co dalej? ? pyta myśliwy.

Wyświetlony 8738 razy

Więcej w tej kategorii: « Od redakcji Służby specjalne i lud »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.