wtorek, 07 grudzień 2010 16:36

Deklaracja założycielska

Napisane przez

Zatroskani losem obywateli, ich bytem i przyszłością oraz stanem gospodarki w naszym kraju powołujemy Stowarzyszenie FORUM POLSKIE.

Chcemy, aby było ono organizacją skupiającą ludzi przedsiębiorczych, uczciwych i nieskorumpowanych.
Naszym celem jest: ? dążenie do zmian zapewniających prawidłowe funkcjonowanie gospodarki i Państwa oraz rzetelność i sprawność w działaniu instytucji publicznych, ? wskazywanie realnych sposobów rozwiązywania problemów gospodarczych i społecznych, ? dążenie do zapewnienia w praktyce równości wszystkich obywateli wobec prawa w oparciu o zasadę poszanowania wolności, własności i sprawiedliwości,
? wyrwanie ludzi z kręgu niemocy.
Nasze cele chcemy realizować poprzez:
? powrót do pracy organicznej,
? dotarcie do ludzi poprzez własne media,
? stworzenie grup świadczących pomoc prawną, arbitrażową, ekonomiczną, ? rzetelną informację.
Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest wizja kraju wolnego od korupcji, nepotyzmu, niejasnych powiązań polityki i biznesu, wzrastającej przestępczości i zawłaszczania majątku narodowego i prywatnego pozornie legalnymi metodami – przyłączcie się do nas. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby uczciwość, godność, wolna konkurencja, poszanowanie prawa do wolności wyznaczały kierunek naszego rozwoju.
Mimo że dzielą nas poglądy na wiele kwestii, a niekiedy także i przeszłość, łączy nas wizja przyszłości.Pod tą deklaracją podpisało się 28 dolnośląskich przedsiębiorców, a dalszych kilkuset zapowiedziało przyłączenie się do inicjatywy. Forum Polskie jest jednak otwarte również dla osób nie zaangażowanych w działalność gospodarczą, także dla bezrobotnych. Z inicjatywy Forum Polskiego ukazuje się bezpłatny tygodnik o tym samym tytule.

Wyświetlony 12346 razy

Więcej w tej kategorii: « Od redakcji Z nadzieją w Nowy Rok »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.