czwartek, 11 marzec 2010 18:39

Marsz JOW

Napisane przez

 

Projekt JEDNOMANDATOWEJ ORDYNACJI WYBORCZEJ został 11 października, w trakcie IV Marszu o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze przekazany Prezydentowi RP i Sejmowi. Delegację demonstracji przyjął w Pałacu Prezydenckim minister Piotr Kownacki Szef Kancelarii Prezydenta RP. W Marszu uczestniczył m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, zwolennik i orędownik wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w Polsce.
 
Na Marsz przybyli zwolennicy wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych z całego kraju. Wyborcy m.in. z Wrocławia, Katowic, Krakowa, Nysy, Rzeszowa, Lublina, Gdańska, Koszalina, Poznania oraz Mazowsza i Warszawy manifestowali swoje poparcie dla wprowadzenia jednomandatowego systemu wyborczego w Polsce. W kolorowym pochodzie pełnym flag i transparentów maszerowali z Placu Zamkowego pod Sejm. Towarzyszyły im m.in. sześciometrowy sterowiec z napisem ?Jednomandatowe Okręgi Wyborcze? oraz studio TV JOW, które na rozmieszczonych na platformie samochodowej monitorach odtwarzało nagrania z wypowiedziami na temat jednomandatowych okręgów wyborczych wybranych w takich wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (nagrania dostępne na www.jow.pl/?q=jowtv).
 
Przybyłym pod Kolumnę Zygmunta Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia powiedział, że system większościowy oparty o jednomandatowe okręgi wyborcze, to jedyny system, który zapewnia łączność wyborców z ich przedstawicielami i funduje rzeczywistą demokrację. ? To taki system, w którym liczą się rzeczywiste osiągnięcia, a nie zasługi wewnątrzpartyjne ? dodał jeden z najlepszych najpopularniejszych włodarzy samorządowych w naszym kraju.
 
Fotorelację z marszu można obejrzeć na www.jow.pl/?q=node/479. Wkrótce w JOV TV dostępna będzie także relacja filmowa z marszu autorstwa Krzysztofa Pawlaka.
 
Informacja o marszu ukazała się m.in. w Telewizji Polskiej. Sprawozdanie zamieściły także inne media, m.in.: Onet, Interia, RMF FM, ?Wprost?, ?Gazeta Prawna?, TVP, ?Gazeta Wyborcza?, TVP Info.
 
w imieniu organizatorów
 
Remigiusz Zarzycki
Wojciech Kaźmierczak
 
Od redakcji: Symptomatyczne było zachowanie ekipy TVN24, stojącej z kamerami na ulicy. Wobec zbliżającej się demonstracji JOW reporterzy odwrócili się plecami. Świadome przemilczenie spektakularnego wydarzenia przez ludzi, których jedynym zadaniem jest przekazywanie informacji, stanowi po prostu udział w kłamstwie.
Wyświetlony 5398 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.