środa, 17 marzec 2010 14:09

Amerykańska Mamuśka (VII) Obiad

Napisane przez
? Musimy się kiedyś spotkać u nas na obiedzie ? tym razem to była Kate, znajoma z kościoła. ? Jaki dzień wam najlepiej pasuje? Sobota, niedziela? Świetnie, spotkajmy się w którąś niedzielę.
 
? ?Wspaniale? odpowiedzieliśmy mniej więcej z takim samym entuzjazmem, jak odpowiada się na pytanie ?how are you??. Dobrze wiedzieliśmy, że zarówno to pytanie, jak i takie zaproszenie kompletnie nic nie znaczy, podobnie jak kilka innych grzecznościowych zwrotów. Zanim jednak się o tym przekonaliśmy, minęło sporo czasu.
 
Pierwszy był Rob. Jeszcze przed naszym przylotem napisał nam maila, że odbierze nas z lotniska i chętnie tego samego wieczoru zaprosi nas na obiad. Zgodziliśmy się z przyjemnością. Odebrał nas z lotniska i po drodze powiedział, że stwierdzili wspólnie z żoną, że na pewno jesteśmy zmęczeni podróżą i wspólny obiad lepiej będzie odłożyć na następny tydzień. W następnym tygodniu była już mowa o ?przyszłym czwartku?, potem był jakiś wyjazd i tak minęło parę miesięcy.
 
W międzyczasie odezwała się Jenny. ? Musicie koniecznie nas odwiedzić ? zaczepiła nas po mszy w kościele. ? Bardzo chętnie, daj tylko znać kiedy ? odpowiedzieliśmy z nadzieją, że może tym razem uda nam się nawiązać jakąś bliższą relację. Skończyło się na obiedzie... u nas i kolejnych deklaracjach.
 
Podobnie było jeszcze w kilku przypadkach; po pewnym czasie przyzwyczailiśmy się do tych niby-propozycji i przestaliśmy sobie robić nadzieję. Raz tylko zostaliśmy NAPRAWDĘ zaproszeni, przez mieszane małżeństwo, w którym strona amerykańska, chcąc nie chcąc, musiała pójść na kompromis i przynajmniej raz na jakiś czas wpuścić obcych do domu. Również raz wprosiliśmy się bezczelnie (jak na tutejsze standardy), odpowiadając na propozycję: ? Wspaniale! Co powiecie na tę niedzielę o czwartej?
 
(?)
Wyświetlony 3436 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.