poniedziałek, 05 kwiecień 2010 21:35

W obronie flagi

Napisane przez

Panie Marszałku! Wysoka Izbo!
o złożenia dzisiejszego oświadczenia skłoniło mnie bardzo smutne wydarzenie, jakie ostatnio miało miejsce. Będzie ono poświęcone sprawie znieważenia naszej biało-czerwonej flagi, symbolu Rzeczypospolitej, które oburzyło miliony Polaków nie tylko w kraju, ale i za granicą.

 

Oświadczenie poselskie Jolanty Szczypińskiej (11 kwietnia 2008 r.)
 
W tej sprawie trwa ogólnopolska akcja protestacyjna, zbieranie podpisów, kierowanie licznych protestów zarówno do posłów, jak i do władz państwowych. Wyrażam swój głęboki sprzeciw wobec takich działań, jakie miały miejsce w jednej ze stacji telewizyjnych. Otóż w programie pana Kuby Wojewódzkiego, nadanym 25 marca 2008 r. przez telewizję TVN, doszło do znieważenia polskiej flagi państwowej, co nie tylko jest czynem karalnym, ale przekracza wszelkie normy przyzwoitości obowiązujące w cywilizowanym świecie. Uczestnicy programu dopuścili się zbezczeszczenia polskiej flagi. To jest skandal. Przez wiele stuleci pod biało-czerwoną flagą Polacy oddawali życie za wolność i niepodległość swojej ojczyzny, ale również za wolność naszą i waszą. Przywiązanie do tego symbolu niepodległości jest częścią naszej historii, jest naszą tożsamością, a także dziedzictwem, które jesteśmy zobowiązani przekazywać następnym pokoleniom. Nie możemy pozwolić na obrażanie naszej Ojczyzny ani lekceważyć jej praw i historii.
 
W związku z tym, aby już nigdy nie doszło do podobnych incydentów, w imieniu wszystkich Polaków domagamy się od instytucji wymiaru sprawiedliwości natychmiastowego podjęcia z urzędu niezbędnych kroków prawnych, aby przykładnie ukarać winnych złamania prawa, sprawców tego haniebnego postępku. Również oświadczam, że domagam się od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podjęcia działań, które na przyszłość zabezpieczą nas przed podobnymi przypadkami haniebnego nadużywania wolności wypowiedzi.
 
(...)
Wyświetlony 3692 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.