Marcin Malik

Marcin Malik

wtorek, 01 marzec 2011 02:08

Płatna bezpłatna obwodnica Wrocławia

Niedawno po raz kolejny narosło oburzenie na wieść o tym, że autostradowa obwodnica Wrocławia ma być drogą płatną dla kierowców zamierzających nią wjechać do miasta bądź z niego wyjechać.

Zadłużenie Polski w przeliczeniu na każdego obywatela wynosi prawie 20 000 zł i regularnie wzrasta, a rządzący wspomagają, jak mogą, ten niebezpieczny trend. Zamiast obiecywanych obniżek podatków, mamy podwyżki, ale nie przeszkadza to Platformie Obywatelskiej, dumnej z tego, że na razie to tylko jeden procent. Gdy sprawa krzyża w dostateczny sposób nie absorbuje już mediów i opinii publicznej, pora na kolejny skandal ? zasłonę dymną nieudolnych rządów i zarazem demonstrację siły, oczywiście ?pro publico bono?.

sobota, 01 maj 2010 12:25

Od podatku odlicz sobie dziecko!

Przed chwilą Senat uchwalił kolejną, bezsensowną ustawę.

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Zanim jednak podejmiemy taką próbę, odpowiedzmy sobie na pytanie, jakie warunki spełniać musi społeczeństwo obywatelskie.

Na pewno charakteryzować się musi dobrą organizacją i współpracą między jego członkami, samodzielnością, aktywnością, zdolnością do zrzeszania się i dążeniem do postawionych sobie celów bez zewnętrznej ingerencji władz.
Dlaczego warto zabiegać o takie społeczeństwo? Jakie zalety można w nim dostrzec?

sobota, 13 luty 2010 20:07

Żarówkowy ekoterroryzm

 Stało się. Od 1 września już nie kupimy w sklepie tradycyjnej żarówki o mocy 100 watów lub mocniejszej ani też żadnej żarówki matowej (mlecznej), bez względu na jej moc. Kto pomyślałby o tym jeszcze kilka lat temu? Rzecz znana nam od wielu, wielu lat - odchodzi w zapomnienie. Na razie zniknęły te najmocniejsze, lecz wkrótce przyjdzie także pora na te o słabszej mocy, aż w końcu znikną wszystkie, wraz z nadejściem 2016 roku.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.