Krzysztof Pochmara

Krzysztof Pochmara

czwartek, 29 kwiecień 2010 18:44

Kurs na 2011

Minione wybory dawno znikły za horyzontem - partie obierają już kurs na kolejną kadencję. Które zatoną po drodze, a które zdołają dopłynąć do celu? Z jakiej pozycji staną do wyborczej potyczki w 2011 roku?

czwartek, 11 marzec 2010 18:49

Demokratyczna piaskownica

Dla kogoś, kto nie ogląda telewizji, współczesny świat przestaje być zrozumiały. Bez telewizora – wtyczki w gnieździe medialnego Matrixa – niezrozumiałe są zachowania sondażowych słupków i obroty politycznej karuzeli władzy.
Statystyczny Kowalski, który zagłosował przed rokiem, spodziewając się realizacji liberalnego programu, nie doczekał się zmian na lepsze. Państwo nie zrezygnowało ze ściągania horrendalnych podatków, nie ubyło biurokratycznych przeszkód na drodze do własnego biznesu, nie derogowano mrowia utrudniających życie przepisów. Wręcz przeciwnie - urzędnicza maszyneria rośnie w najlepsze, legislacyjna fabryka produkuje tony bzdurnych paragrafów, a wzrost cen uczynił fiskalny ucisk jeszcze dotkliwszym.

poniedziałek, 01 marzec 2010 16:49

Vox populi, vox Dei?

Szary polski obywatel nie cieszy się zbytnim poważaniem elit. Ale podszepty jego politycznej intuicji bywają celniejsze niż wysublimowane debaty intelektualistów.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.