Marcin Bartyński

Marcin Bartyński

niedziela, 30 maj 2010 10:56

(Nie)równi wobec prawa

Ostatnio ożywiła się w Polsce dyskusja na temat aborcji. Jednym z wątków tej dyskusji jest to, czy dodawać do art. 38 Konstytucji RP pewne słowa, czy też ich nie dodawać, a może umieścić je w art. 30? Nie chcę tutaj rozstrzygać odpowiedzi na to pytanie, chciałbym jednak przypomnieć, jak w polskim prawie uregulowana jest sprawa przerywania ciąży, podjąć próbę krytyki niniejszych regulacji oraz zaproponować własne rozwiązanie tej kwestii.

czwartek, 11 marzec 2010 18:42

Uwolnić rynek w zawodach prawniczych!

Wiadomo, że wolna konkurencja sprawia, iż nie tylko jakość świadczonych usług jest wyższa, ale i cena za te usługi jest niższa. Jeżeli pewien pan otworzy jedyny w mieście zakład fryzjerski, to prawdopodobnie klient tego zakładu fryzjerskiego zapłaci więcej i będzie ostrzyżony gorzej, niż w sytuacji, gdyby w tym mieście pojawiło się więcej takich zakładów, które po prostu będą chciały przyciągnąć do siebie klientów tym, że zaoferują niższe ceny i wyższy poziom usług. Zatem dzięki wolnej konkurencji konsumentowi żyje się lepiej – mniej płaci i jest bardziej zadowolony. Dlaczego tego nie mogą zrozumieć niektóre korporacje prawnicze?

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.