Arpad Kowalski

Arpad Kowalski

czwartek, 11 listopad 2010 20:33

Spektakl bez bisów

Papież Jan Paweł II określił nasze czasy mianem cywilizacji śmierci. Rzeczywiście: eutanazja, aborcja, przemoc, terroryzm. Lecz jednocześnie ludzie wypchnęli śmierć ze swojej świadomości. Na giełdzie świata liczy się wieczna młodość.

czwartek, 25 luty 2010 11:21

Zapomniana konspiracja

Właściwie nie zapomniana, lecz raczej przemilczana, bądź taka, o której w opracowaniach lat 1939-1945 mówi się mało lub mimochodem. Piłsudczycy!

sobota, 20 luty 2010 20:34

Moja pierwsza miłość

Rozczaruję tych, którzy mogą doszukiwać się w tekście smakowitych wątków damsko-męskich. Rzecz bowiem będzie o mojej pierwszej miłości zawodowej czy też naukowej. A jak wiadomo, pierwsza miłość nie rdzewieje, chociaż z czasem, bywa, pokrywa się kurzem.

piątek, 19 luty 2010 13:50

Moralność pieniądza

Pieniądz jest nie tylko użyteczną finansowo rzeczą, lecz równie często bywał i bywa symbolem określającym kulturowe współzależności. Istnieje bowiem wiele symbolicznych form przedstawiania pieniądza w rozmaitych społeczeństwach, co wiąże się z moralnymi ocenami handlu, a przeto istnieje olbrzymie kulturowe zróżnicowanie sposobów symbolicznego przedstawiania pieniądza wiążącego się z poglądami i ocenami na sposoby produkcji, wymiany i handlu.
czwartek, 18 luty 2010 22:15

Liga Morska i Rzeczna - wątpliwości

Bardzo ciekawy i rzetelnie przedstawiony jest cykl, którego autorem jest pan Wacław L. Kowalski ("Opcja na Prawo", nr 2, 3 i 4/2009). Nie rozumiem jednak tytułu. Brzmi on "Liga Morska i Rzeczna 1918-2008". Dokładniej bowiem Liga Morska i Rzeczna pojawiła się w kwietniu1924 r. i funkcjonowała do października 1930 r.
wtorek, 16 luty 2010 17:14

Płeć i kultura

Feminizm, zwłaszcza jego radykalne przejawy, budzi moją odruchową niechęć. Palenie staników, domaganie się dla kobiet pracy w zawodach tradycyjnie wykonywanych przez mężczyzn, postulaty, by kobiety stanowiły taki procent posłów, biznesmenów i kierowniczych stanowisk, jaki stanowią odsetek w całym społeczeństwie, hałaśliwe manify z wrzaskami "odczepcie się od naszych brzuchów"  walka z rzekomą dominacją mężczyzn, nazywanie panów hurtem "męskimi szowinistycznymi świniami" itd

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.