środa, 05 maj 2010 21:20

W cieniu Twoich skrzydeł...

Napisał

Ostatnie dni wielu z nas przeżyło w stanie dającym się porównać do hipnozy. Rzeczywistość spłatała nam makabrycznego figla a, wydawałoby się, nierealne wydarzenie na lotnisku w Smoleńsku wywołało poczucie surrealistycznego filmu.

 

Stan ten, tym bardziej się nasilający, im bliżej epicentrum dziejących się na naszych oczach historycznych wydarzeń trwał w czasie żałoby i nadal trwa, nieubłaganie dzień po dniu, bez chwili wytchnienia.

Rozpacz i bezradność wywołana utratą tak wielu nieodżałowanych ludzi przypominała, jako żywo, tę, którą odczuwamy wyłącznie po utracie najbliższych.

Wygląda na to, że część Polaków, która przyciągnięta została najpierw pod Pałac Prezydencki, a potem na Wawel, powodowana była czystą intuicją. Nagle, nie do końca rozumiejąc co się z nimi dzieje, osamotnieni ludzie udali się na poszukiwanie opieki, pod której skrzydła mogliby się schronić. Skrzydła Prezydenta, nadwątlonej Ojczyzny, ...Boga.

I można powiedzieć, że cienia tych skrzydeł częściowo doświadczyli. Nie bojąc się (w tym jedynym szczególnym wypadku) kaznodziejskiego tonu, odważę się stwierdzić, że Katastrofa Smoleńska, jako jedno z niewielu współczesnych wydarzeń, przemówiła do Polaków bardzo wieloma intensywnymi przypowieściami na temat rzeczy ostatecznych. Dając o tych rzeczach niezatarte świadectwo. Język tych pouczeń był bowiem, tym razem, niezwykle realistyczny.

(...)

Wyświetlony 3007 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.