środa, 29 wrzesień 2010 14:48

Bajzelowisko, nie państwo

Napisane przez

Na wpatrywanie się w migoczący ekran telewizora przeciętny Polak poświęca kilka godzin dziennie. Do tego należy jeszcze wyspać się, zarobić na podatki i kawałek chleba. Cóż w tym dziwnego, że niektórym tak trudno wykroić z doby choć odrobinę czasu na myślenie?

Miejscem krzyża jest kościół? ? powiedziała na antenie programu pierwszego Polskiego Radia wschodząca gwiazda nadwiślańskiej lewicy. Czyli poseł SLD Bartosz Arłukowicz. Którego skłonności koncyliacyjne okazane tym sposobem wprost zapierają dech.

Zaprawdę niezgorszy z niego pan. Mógł wszak nie owijać w bawełnę i powiedzieć wprost, czego coraz głośniej domagają się zapateryści znad Wisły: odpowiednim miejscem dla krzyża jest muzeum. No, żeby tak daleko nie sięgać, skansen. A miejscem odpowiednim dla chrześcijan ? rezerwat z centrum eutanazyjnym.

Precz z chrześcijaństwem

Lewicę ? czy to w Polsce, czy gdziekolwiek indziej na świecie ? kłuje w oczy odwoływanie się do chrześcijańskich korzeni kultury białego człowieka. Kłuje okrutnie, mimo że nawoływania do usunięcia z przestrzeni publicznej jednego z podstawowych symboli europejskiej cywilizacji jest działaniem destrukcyjnym kulturowo w stopniu zaiste trudnym do oszacowania. A to ponieważ wręcz barbarzyńsko zaburza tożsamość obywateli podobno jednoczącej się Europy. Żeby już nie wspominać o zaprzeczeniu błyskotliwej (choć wyłącznie teoretycznej) idei ?zjednoczenia w różnorodności?.

(...)

Wyświetlony 2070 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.