Zbigniew Nowicki

Zbigniew Nowicki

Zacznijmy od sprawy kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Kurs franka na początku tego roku poszybował ostro w górę, co ogromnie zaskoczyło kredytobiorców, którzy zdecydowali się na pożyczki w tej walucie. Frankowicze czują się oszukani przez banki i opuszczeni przez polskie państwo? Jest to według pana zasadne?

środa, 04 luty 2015 00:00

Trzeba znać zagrożenia

Z Michałem Marusikiem, nowym prezesem Kongresu Nowej Prawicy, rozmawia Zbigniew Nowicki

Panie prezesie na początek wścibskie pytanie: z jakich powodów doszło do zmiany przewodniczącego KNP?

Konieczność pilnego usprawnienia funkcjonowania zaplecza.

wtorek, 28 luty 2012 02:47

Kiedy wybuchnie wojna?

Stare łacińskie przysłowie powiada: si vis pacem, para bellum ? jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny. W historii ludzkości wojny są rzeczą normalną i stałą, okresy pokoju zaś momentami rzadkimi i krótkimi. Relatywnie długi czas, jaki upłynął od końca II wojny światowej, uważa się niekiedy za dowód, że ludzkość zrozumiała już bezowocność globalnych konfliktów. Jednak z punktu widzenia przywołanego na początku przysłowia należałoby potraktować go raczej jako długotrwały okres mobilizacji, którego efektem będzie wojna o skali równie niespotykanej, jak ów ponad półwieczny pokój.

czwartek, 29 grudzień 2011 20:34

Nowa era kłamstw

Co jest największym zagrożeniem dla chrześcijaństwa? Nie inne religie, nie tradycyjne pogaństwo, agnostycyzm czy nawet ateizm. Największym zagrożeniem dla religii i cywilizacji chrześcijańskiej jest gnoza ? fałszywa mądrość, ten wróg chrześcijaństwa od samego jego zarania, jak nazwał ją Chesterton.

środa, 30 listopad 2011 03:10

Nienazywanie rzeczy po imieniu

Jeśli język służy nie tylko do przekazywania informacji, ale również kształtuje nasz obraz świata, wynika stąd, że kto zdobędzie władzę nad językiem, ten będzie mógł ? przynajmniej w pewnej mierze ? kształtować sposób, w jaki odbieramy otaczającą nas rzeczywistość.

czwartek, 29 wrzesień 2011 19:48

Rewolucja za pieniądze kapitalistów

Lenin miał stwierdzić, że kapitaliści sprzedadzą nam sznur, na którym ich powiesimy. Nawet jeśli ten cytat jest zmyślony, prawda wyglądała dużo gorzej: kapitaliści nie tyle nawet sprzedali Leninowi ten sznur, co mu go pożyczyli, a wręcz dali w prezencie. Rewolucja komunistyczna odniosła sukces w dużej mierze dzięki pieniądzom kapitalistów.

środa, 31 sierpień 2011 20:12

Koniec dzieciństwa

Co jest podstawową cechą ustroju totalitarnego? Wbrew pozorom nie jest nią przemoc. Przemoc jest jedynie narzędziem do realizacji rzeczy dużo bardziej istotnej: absolutnej władzy nad jednostką, jej życiem, własnością i ? o czym się często zapomina ? rodziną. Państwo staje się totalitarne nie wówczas, gdy w sposób pełny wykorzystuje tę władzę, ale dużo wcześniej ? gdy ustanawia takie prawo, w świetle którego może z tej władzy korzystać.

poniedziałek, 04 lipiec 2011 16:46

Teorie spisku

Co to jest teoria spiskowa? Jest to pogląd, wedle którego zdarzenia zachodzące w otaczającym nas świecie mogą zostać wyjaśnione nie przez odwołanie się do dostrzegalnych i oficjalnie z nimi wiązanych przyczyn, ale do przyczyn niejawnych i celowo ukrytych.

niedziela, 29 maj 2011 23:50

Fasadowa demokracja

Myślę, że p. Józef Białek wystąpił z bardzo ciekawą inicjatywą. Niezależnie od tego, czy się zgodzimy z jego diagnozami i propozycjami, faktem jest, że środowiska opozycyjne do rządzących w Polsce socjalistów różnych typów nie mają spójnej wizji przyszłości. Zazwyczaj przyjmuje się, że najpierw trzeba wygrać wybory, a potem się zobaczy. Ewentualnie, jak w wypadku większości prawicowej ?drobnicy?, w ogóle nie bierze się pod uwagę zwycięstwa, a w skrajnych wypadkach, nawet startu wyborach. Wówczas wszystko kończy się na krytyce istniejącego stanu rzeczy, która może być interesująca, ale jest politycznie bezpłodna.

poniedziałek, 28 marzec 2011 22:21

Do Smoleńska i z powrotem

Katastrofa na lotnisku pod Smoleńskiem była bez wątpienia najbardziej tragicznym wypadkiem, jaki dotknął państwo polskie po drugiej wojnie światowej, a biorąc pod uwagę liczbę wysokich rangą osób, które straciły w niej życie ? być może największą katastrofą w ostatnich stu latach historii naszego kraju. To wydarzenie można postawić obok zabójstwa prezydenta Narutowicza, katastrofy w Gibraltarze i procesu szesnastu w Moskwie.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.