Józef Kowalski

Józef Kowalski

środa, 09 maj 2018 17:23

Krwawa Pascha

W Cyrenajce dokonali oni masakry 220 000 Greków, na Cyprze – 240 000 i olbrzymiej liczby ludności w Egipcie. Wiele nieszczęsnych ofiar przepiłowano – stosownie do precedensu, który Dawid uświęcił swoim przykładem. Zwycięscy Żydzi pożerali mięso, zlizywali krew i opasywali swe ciała wnętrznościami.

Kasjusz Dio, Historia Romana, 68, 32, cytowane w: E. Gibbon, Zmierzch cesarstwa rzymskiego.

czwartek, 06 listopad 2014 00:00

Czy ogień wyjdzie z Bliskiego Wschodu?

I kiedy obiecał wam Bóg, iż jeden z dwóch oddziałów wam się podda, pragnęliście, aby to był ten, który nie jest uzbrojony. Lecz Bóg chciał utwierdzić prawdę przez Swoje słowa i zniszczyć niewiernych do ostatniego, tak żeby utwierdzić prawdę, a zniszczyć fałsz, chociażby to było nienawistne dla grzeszników. (Koran, sura VIII ? łupy, 7-8)

(?)

To nie wy ich zabijaliście, Lecz Bóg ich zabijał, To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, Lecz to Bóg rzucił; aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym, pochodzącym od Niego (Koran, sura VIII ? łupy, 17)

sobota, 10 maj 2014 02:58

Celowo prowadzą Polskę na dno

Wojny, które przewalały się przez Rzeczpospolitą do początku XVIII wieku, spowodowały upadek moralności, anarchię, wprowadziły bezwład prawny i nieponoszenie odpowiedzialności za swe czyny. Prawo, które w mniemaniu ustawodawców miało zapobiec absolutyzmowi i tyranii, doprowadziło do upadku Polski.

wtorek, 28 luty 2012 01:26

Wybór należy do odbiorcy

Ze Stanisławem Truszczyńskim, sekretarzem generalnym SDP, rozmawia Józef Kowalski

Czy dziennikarz, bez podawania faktów, powinien tylko oceniać i komentować? Bo, moim zdaniem, tak właśnie wygląda dzisiejsze dziennikarstwo.

Dziennikarz musi oddzielić fakty od komentarza. To jest zasada fundamentalna. Nie wolno mieszać jednego z drugim. Uczą tego A-B-C we wszystkich dziennikarskich szkołach. Niestety, jak widać, z niezadowalającym skutkiem. Oceniać i komentować ? można , a nawet bardzo często należy, ale musi to być wyraźnie zaznaczone, że jest to właśnie autora lub redakcji ocena, komentarz. Dzisiejsze dziennikarstwo jest i dobre, i złe. Złego nie polecam. Wybór należy do odbiorcy.

niedziela, 29 styczeń 2012 19:54

O kryzysie, antypolonizmie i nowej lewicy

Ze Stanisławem Michalkiewiczem rozmawia Józef Kowalski

Kryzys trwa już od pewnego czasu, jednak namiestnicy Polski nie chcieli go zauważyć i o ile za rządów PiS naciskali, aby budżet był robiony na wiosnę, tak teraz sami, prawie do końca 2011 roku, tego nie zrobili. Czy rządzący nie wiedzą, co się dzieje?

poniedziałek, 31 październik 2011 22:53

Nie zapominać o klęskach, pamiętać o zwycięstwach

Czas PRL to klęska polityczno-historyczna Polski i Polaków, która, niestety, trwa do dziś. Okres ten przyczynił się do tego, że opanowaliśmy do perfekcji pochwałę klęski. Czytając różne opracowania czy felietony, trudno nie dziwić się ślepocie, jaka opanowała historyków i publicystów. Wydają się wpadać w błędne koło, dostrzegając jedynie klęski i klęsk szukając, aby móc znów się umartwiać.

czwartek, 29 wrzesień 2011 01:54

Polska - początek drogi

Polska jest krajem bez przyszłości. Przed Polakami nie ma żadnej pozytywnej perspektywy. Takimi myślami polityków i zwykłych ludzi rozpoczyna swój tekst Józef Białek w czerwcowej ?Opcji??. Pyta również: Czy jesteśmy skazani na klęskę? Jakie są jej przyczyny i czy jest szansa na wyjście z impasu? I daje pozytywną odpowiedź, aby spotkać się z krytycznymi odpowiedziami. Teraz ja zadaję pytanie: Czy krytycy Józefa Białka mają rację?

poniedziałek, 04 lipiec 2011 15:18

Dziennikarze i kamerdynerzy

Rozmowa ze Stanisławem Janeckim

Jakiś czas temu Rafał Ziemkiewicz za krytykowanie Tuska i Platformy został przez Stefana Niesiołowskiego nazwany zajadłym PiS-owskim fe­lietonistą. Pan zawsze starał się, aby Pana wypowiedzi były wyważone, ale jak zauważyłem w 2009 roku, po kilku krytycznych wypowiedziach o Platformie i rządzie zaczął Pan być nazywany tubą PiS-owską. Jak Pan to wytłumaczy?

niedziela, 29 maj 2011 23:25

Czy premier to wielki oszust?

W 1987 roku krakowski miesięcznik ?Znak? rozpisał ankietę dotyczącą polskości. Jedną z osób, które na nią odpisały, był obecny premier Polski Donald Tusk. Napisał on między innymi tak: Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność? Polskość wywołuje u mnie odruch buntu, historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać? Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski.

poniedziałek, 28 marzec 2011 20:36

Dziennikarze muszą szukać odpowiedzi

Z Witoldem Gadowskim rozmawia Józef Kowalski 

W 2008 roku zostałeś uhonorowany nagrodą ?Watergate?, przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za ?Rosyjską mafię, polski rząd i gaz?. Powiem Ci szczerze, że tego filmu w telewizji nie widziałem.

On był puszczany w telewizji, w wersji ocenzurowanej.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.