Piotr Chmura-Cegiełkowski

Piotr Chmura-Cegiełkowski

sobota, 07 lipiec 2012 12:23

Rosyjska obecność

Wprawdzie gościem honorowym Warszawskich Targów Książki była Armenia, ale jeszcze w zapowiedziach targowych i materiałach konferencji prasowej dużo było zapowiedzi rosyjskich. Jak to uwidoczniło się na targach?

Jak wiemy, ruch antymasoński narodził się w stanie Nowy York, ale szybko ogarnął sąsiednie stany ? Pennsylwanię i Vermont, później resztę Nowej Anglii i część Środkowego Zachodu. Na początku lat 30. (XIX w.) Partia Anty-Masońska miała zorganizowane struktury w tak wielu stanach, że można było spróbować wejść na poziom ogólnokrajowy ? przez wystawienie swojego kandydata w wyborach prezydenckich.

John Quincy Adams był szóstym w kolejności prezydentem Stanów Zjednoczonych (przez jedną kadencję 1825-29). Był synem Johna Adamsa ? drugiego prezydenta (po Waszyngtonie). Taki duet ojciec-syn powtórzyli dopiero Bushowie. Co ciekawe, nie był masonem. Jak podaje w swoich listach, jego ojciec również nie. Pozostałych czterech (łącznie z ojcem narodu Georgem Washingtonem) ? to masoni.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.