sobota, 02 lipiec 2011 21:39

Atrakcje na wakacje

Napisane przez

Na koszt abonenta

PO-rząd, który udawał, że nie inte­resuje się mediami publicznymi (zawsze może liczyć na ?zaprzyjaźnione?), a nawet obiecał je ?odpolitycznić?, w końcu tak je upartyjnił, że wykluczył PiS, a w zarządzie TVP umieścił dwóch swoich ministrów (M. Zalewski, J. Weksler). To oczywisty zamach na ustawowy pluralizm medialny, nie mówiąc o szerokiej debacie publicznej czy demokracji. Już J. Braun (UW) dopil­nuje, by informacje bieżące oszczędziły nieudolne rządzenie, a TVP 2 do reszty ogłupiła (i ogłupi) publiczność. Odkąd TVP Info stała się domem spokojnej sta­rości dla peerelowskich politruków, zresztą kolaborantów stanu wojennego, a jej za­wartość informacyjna ustępuje reklamie ? zapewne niewiele da się zrobić. Jeżeli więc M. Zalewski (PSL) nie zdoła powstrzy­mać degradacji tego kanału (bo ustępuje komercyjnym stacjom informacyjnym), to ? być może ? zadba o odpowied­nią reprezentację regionalnych układów. Pozostaje tylko współczuć Polonusom, którzy opuściwszy komuszony kraj, nadal są straszeni peerelowską produkcją, po­wstałą w warunkach cenzury, tym bardziej że na B. Piwowara (SLD) zawiadującego TVP Polonia, nie ma co liczyć.

 

TVP chwali się, że w 2010 roku wydała 1,6 mld zł na programy misyjne, ale na TVP Kultura zaledwie 14 mln zł. Cokol­wiek oznaczałaby owa misyjność, w prak­tyce działalność telewizji sprowadza się do skomercjalizowanej propagandy partyjnej za publiczne pieniądze. Udowodnił to min. T. Arabski, przekazując telefonicznie PAP pytania, jakie jej dziennikarz powinien zadać premierowi. Niemniej ?odpolitycz­nione media publiczne? są ? jak widać ? dla PO nie dość dyspozycyjne (żeby nie powiedzieć: upartyjnione), strategia zaś podstawiania autorytetów (politycy rzą­dowi) czy świeckich świętych (panteon narodowy ze środowiska UD i UW), nie dość skuteczna, skoro zamierza ona zmie­nić KRRiTV.

(...)

Wyświetlony 1499 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.