Wydrukuj tę stronę
czwartek, 26 kwiecień 2012 00:14

Komedianci

Napisane przez

Nagrody

Marsze w obronie wolności słowa i Telewizji Trwam odbywały się 14 kwietnia w wielu miastach, ale dziennik TVP 1 skoncentrował się na Katowicach, gdzie właśnie manifestowali narodowcy, feministki, tzw. antyfaszyści; więc dla przeciwników dyskryminacji katolickich mediów zabrakło miejsca. SLD-owski burmistrz Częstochowy, który wsławił się pomysłem opodatkowania pielgrzymów, nie ustaje w antyklerykalizmie. Tym razem błysnął zorganizowaniem pod Jasną Górą całonocnego bazaru motorowego (rabat 20% na alkohol), przeganiając w ten sposób tradycyjną pielgrzymkę motocyklistów. Jednak telewidzowie nie dowiedzieli się o rzeczywistych przyczynach przeniesienia się zmotoryzowanych pielgrzymów do Gierzwałdu. Niezależnie od tych okoliczności dyskredytujących nadawcę publicznego, dzięcioły i papugi medialne mogą liczyć na nagrodę Wiktora, ustanowioną w 1985 roku przez PZPR-owskich propagandzistów dla usatysfakcjonowania kolaborantów stanu wojennego.

 

Swego czasu premier Tusk wsławił się wezwaniem do niepłacenia abonamentu, który nazwał haraczem. Jakoż odbiło się to na budżecie mediów publicznych i realizowanej przez nie misji publicznej (której właściwie nie widać). Nie przeszkodziło to jednak jurorom wspomnianego Wiktora uhonorować Donalda Tuska, co jak najbardziej ucieszyło Irenę Santor ? divę stanu wojennego. Premier Tusk jako człowiek roku to niewątpliwe osiągnięcie medialne.

Tymczasem maszerujący po kraju obrońcy wolności słowa są nieprzejednani ? ?Lepiej być moherem niż Tuska frajerem?. Takich haseł nie publikują prorządowe media, chociaż jest ich coraz więcej, odpowiednio do rosnącego oburzenia społecznego. ?Chcesz dzieciaka mieć ciemniaka ? daj mu pilot od Dworaka? ? w taki sposób protestujący określają ład w eterze zaprowadzony przez KRRiTV. Posłowie PiS-u też ocenili proces przyznawania koncesji na multipleksie cyfrowym, kierując wniosek do Trybunału Stanu dla czterech jej członków. Chociaż nieprawidłowości widoczne są gołym okiem, to PO-słowie bronią decyzji KRRiTV dyskryminującej nadawcę katolickiego. Doszukali się więc uchybień formalnych we wniosku do Trybunału Stanu. KRRiTV spełniła swoje zadanie. Od monopolu TVP, TVN i Polsatu zależy przecież ich byt.

(?)

Wyświetlony 3212 razy
Jerzy Pawlas

Najnowsze od Jerzy Pawlas

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.