Kornel Morawiecki

Kornel Morawiecki

sobota, 28 styczeń 2012 16:40

O co naprawdę chodzi?

Panowie Peter Petrović, Krzysztof Ligęza, Zbigniew Nowicki i Stanisław Żaryn w ?Opcji? nr 12/120 w czterech artykułach piszą ciekawie o duchowych zagrożeniach jednostek, narodu i całej cywilizacji. Niestety, wspólnym mianownikiem tych tekstów jest poprawność polityczna jako główne źródło owych zagrożeń. Kilka pytań.

czwartek, 23 wrzesień 2010 12:06

Pułapka zafałszowanej historii

Pan redaktor Janusz A. Majcherek w artykule "pułapki polityki historycznej" ("Rzeczpospolita" – 14.09.2004) fałszuje historię II wojny światowej. Tak zestawia fakty i proporcje, takie sugeruje porównania i oceny, że krzywdzi nie tylko ówczesnych Polaków, nie tylko nas dzisiaj, a więc i siebie, ale krzywdzi prawdę - czyli wszystkich.

poniedziałek, 21 czerwiec 2010 18:33

Początki konspiracji stanu wojennego we Wrocławiu

Stan wojenny był przełomem. Dla Polski, dla narodu. Zwłaszcza dla nas - ludzi formalnie i emocjonalnie związanych z "Solidarnością". Najistotniejsze i najtrudniejsze były pierwsze decyzje, pierwsze dni i tygodnie po 13 grudnia.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.