Natalia Dueholm

Natalia Dueholm

poniedziałek, 11 sierpień 2014 11:41

Nauczyciele szkół katolickich atakują Kościół

Archidiecezja Cincinnati wprowadziła nowe kontrakty dla osób zatrudnionych w szkołach katolickich. Choć szkoda, że stało się to dopiero teraz, możemy na tym skorzystać. Warto wzmocnić katolickie szkoły i uczelnie wyższe, upewniając się o przekonaniach zatrudnianego w nich personelu.

wtorek, 28 styczeń 2014 11:29

Jak zatrzymać seks-edukatorki

Trudno niektórych przekonać, że realizowane w części szkół lekcje edukacji seksualnej są złe. Najtrudniej jest trafić do ludzi, którzy bardzo chcą być postępowi i nowocześni, a do tego chcą zrobić na złość Kościołowi. W jaki sposób rozmawiać z takimi osobami? Być może warto spróbować zwrócić im uwagę na aspekt prawny tego przedsięwzięcia i precedens otwierający drogę sektorowi komercyjnemu. A na początek podziałać na ich wyobraźnię.

wtorek, 15 styczeń 2013 00:53

Amerykańska bankokracja

O tym, jak to wygląda w praktyce, opowiada Mark Rachac, współwłaściciel firmy konsultingowej Capital Street Financial Services Inc. świadczącej usługi inwestycyjne i ubezpieczeniowe. Rozmowę przeprowadziła Natalia Dueholm.

niedziela, 02 wrzesień 2012 13:18

Obama ? amatorszczyzna i radykalizm

Wpadka Obamy z ?polskim obozem śmierci? w trakcie przyznawania Medalu Wolności Janowi Karskiemu zdaje się potwierdzać amatorszczyznę prezydenta, opisaną w najnowszej książce Edwarda Kleina The Amateur. Barack Obama in the White House. Owa cecha w połączeniu z jego radykalizmem buduje bardziej kompletny obraz Obamy, który ma się nijak do tego lansowanego w zauroczonych nim mediach.

sobota, 07 lipiec 2012 11:28

Szara eminencja w Białym Domu

Najbliższe otoczenie Baracka Obamy wywodzące się z Chicago nie jest szeroko znane w amerykańskich mediach. Dość powszechne wrażenie, że to on wszystkim kieruje, burzy jedna z najnowszych książek o obecnym prezydencie USA. Można z niej wysunąć wniosek, że to nie sam król Obama panuje w Białym Domu, ale raczej triumwirat złożony jeszcze z dwóch kobiet. Jedną z nich jest Valerie Jarrett.

sobota, 07 lipiec 2012 00:37

Atak Ron Pauli(s)tów

Choć kampania prezydencka Rona Paula dobiegła końca, on sam wciąż trzyma się dzielnie na swoim wolnościowym placu boju. Ma przecież niesamowicie oddanych zwolenników, niezrażonych brakiem szans na uzyskanie przez niego nominacji. Ron Pauli(ś)ci ? bo tak ich zwą w mediach ? mają na koncie różne sukcesy. Czy sukces ruchu Partii Herbacianej, który wprowadził do Kongresu swoich kandydatów, może się powtórzyć?

wtorek, 29 maj 2012 23:18

Mormoński chrzest zmarłych

Mormonizm Mitta Romneya, który najprawdopodobniej otrzyma nominację na prezydenta z ramienia Republikanów, zajmuje coraz więcej miejsca w amerykańskich mediach. Kłopot przyniesie mu zapewne jedna z praktyk jego wyznania ? pośmiertne chrzty przedstawicieli innej wiary. Od lat walczą z nimi środowiska żydowskie.

środa, 25 kwiecień 2012 23:55

Historyczna decyzja Sądu Najwyższego

Decyzja Sądu Najwyższego w sprawie reformy zdrowia Obamy już prawdopodobnie zapadła, jednak poznamy ją dopiero pod koniec czerwca. I będzie miała bardzo duży wpływ na listopadowe wybory prezydenckie.

środa, 28 marzec 2012 22:57

Jesień życia po amerykańsku

Kiedy będę starą kobietą, będę nosiła fiolet i czerwony kapelusz, który do niego nie pasuje. I w którym źle wyglądam. Wydam moją emeryturę na brandy.

wtorek, 28 luty 2012 00:56

Amerykańskie głosowanie

Amerykańska demokracja jest wyjątkowa, ale i wymagająca. Aby oddać głos w prezydenckich prawyborach z ramienia Partii Republikańskiej, trzeba niekiedy poświęcić cały wieczór. I przychodzą ci najbardziej zdeterminowani, choć wyniki tych wyborów czasem równają się sondażowi i nie są w żaden sposób wiążące.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.