Wydrukuj tę stronę
wtorek, 28 styczeń 2014 11:01

Scenariusze na nadchodzący sezon (część 3)

Napisane przez

Tezę o nieistnieniu suwerennego państwa polskiego uprzejmie proszę uważać za udowodnioną. Jeśli Sz. Czytelnik ma jeszcze jakieś złudzenia ? niech nie czyta dalej, nie sięgnąwszy do bodaj paru ostatnich numerów ?Opcji? (której zresztą wszystkie, a zwłaszcza ostatnie roczniki dostarczają obfitego materiału dowodowego w tej sprawie). Kto procesu staczania się Polski w niebyt państwowy dotąd nie zauważył ? kogo nie wybudził ze snu nawet zamach smoleński 2010 roku ? temu nie zdadzą się zapewne szczególnie alarmujące nawet najoczywistsze akty abdykacji władz i służb, których nowe przykłady (wołające o Trybunał Stanu, a może nawet sądy doraźne) przynosi każdy tydzień. Oto np. Sejm przyjął ostatecznie ustawę zezwalającą funkcjonariuszom obcych służb na działanie w Polsce (włącznie z użyciem broni palnej). Oto prezydent jednego z miast górnośląskich zwrócił się do ambasadora Rosji z prośbą o przyzwolenie na zmianę położenia jednego z postsowieckich pomników ?wdzięczności? (z pominięciem MSZ). Oto parlament Izraela zbiera się na obrady w Krakowie (sic!).

A im bardziej elity III RP okazują się uległe i dyspozycyjne względem swych zewnętrznych gwarantów i protektorów ? tym bardziej stają się bezwzględne i bezczelne względem zarządzanej ludności tubylczej, jej praw i tradycji. Oto np. GIODO (Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych) dyktuje proboszczom, jak mają redagować księgi parafialne (urzędowo nakazując notowanie aktów apostazji). Oto prokurator umarza śledztwo ws. podpalenia kościółka w powiecie tarnowskim (mimo przyznania się jednego ze sprawców). Oto jeden minister uparcie forsuje szkolny program promocji dewiacji i walki z rodziną (tzw. gender w szkołach), a drugi ? lansuje satanistów i bluźnierców (w tzw. państwowych placówkach kulturalnych). Minister spraw zagranicznych powołuje nową (dziesiątą, czy może nastą już?) formację specjalną (SOiK ? Służba Ochrony i Kontaktu), a minister finansów planuje de facto utworzenie kolejnej służby wyposażonej w narzędzia inwigilacji (RSUO ? Rada do Spraw Unikania Opodatkowania). Minister spraw wewnętrznych, który od dawna pilnie wdraża europejski trend ewidencjonowania osób ?o poglądach ekstremistycznych? (które np. w Białymstoku pomaga mu odnaleźć niemieckie radio publiczne Deutschlandfunk), ostatnio dla odmiany wzmaga kontrole ?nietrzeźwych kierowców? (skąd z góry wiadomo, że akurat nietrzeźwych?), a sam premier projektuje przymus posiadania alkomatu w każdym aucie (sic!).

Trudno doprawdy oprzeć się przypuszczeniu, że działa tu dobrze rozpoznany przez psychopatologów mechanizm kompensacji: łajdacy i tchórze, którzy nami z wyższego nadania zarządzają, ostrzą kły i powarkują na nas, bo muszą sobie jakoś powetować dyskomfort stawania na tylnych łapach wobec swych aktualnych treserów czy właścicieli.

(...)

Wyświetlony 2483 razy
Grzegorz Braun

Najnowsze od Grzegorz Braun

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.