wtorek, 28 styczeń 2014 11:25

Uwaga! Eutanaziści mogą przyjść po ciebie

Napisał

Polska może uchronić się przed objęciem jej w posiadanie przez eutanazyjne lobby. Wystarczy, żeby rodacy zobaczyli, co w tej kwestii dzieje się w Belgii i Holandii, krajach, które wciąż poszerzają możliwość skorzystania z ?dobrej śmierci? na kolejne grupy społeczne.

W debacie o eutanazji, jeśli tak można nazwać zakrzykiwanie wszelkich głosów sprzeciwu wobec niej, umyka wiele kwestii. Zabijanie chorych, nawet wtedy kiedy sami, świadomie tego chcą, powoduje daleko idące konsekwencje. Często zapomina się o tym, że w krajach, gdzie eutanazja jest stosowana, mamy do czynienia z zahamowaniem rozwoju medycyny. Wychodzi się tam bowiem z założenia, że nie ma sensu tracić cennych funduszy na badanie lepszych, skuteczniejszych lekarstw i poprawianie opieki medycznej, skoro ?problem? można rozwiązać za pomocą trucizny w strzykawce. Dotyczy to też samego systemu zdrowotnego, w szczególności osób z przewlekłymi chorobami i starszych, wymagających ciągłej opieki. Idą na to gigantyczne pieniądze ? a możliwość oszczędzenia w tym obszarze jest dla polityków nie lada pokusą. Należy więc wziąć pod uwagę, że w coraz większym stopniu wpływać będzie ona na przyjmowanie przez nich eutanazyjnej optyki.

W Holandii, gdzie eutanazja jest legalna, jest kilkakrotnie mniej miejsc w hospicjach (w przeliczeniu na 1000 chorych) niż w Wielkiej Brytanii. Zwolennicy wprowadzania ?dobrej śmierci? w Polsce, będą przekonywać, że to przesada, że to tylko straszenie, próba manipulowania społeczeństwem. W swojej nienawiści do moralności opartej na chrześcijaństwie i jego stosunku do człowieka ludzie ci brną na oślep, sami bowiem nie wiedzą, gdzie postawić granice, które sprawiają wrażenie coraz bardziej ruchomych.

Kolejny stopień ku cywilizacji?

W jaki sposób zwolennicy wprowadzenia eutanazji przekonują, by przyjąć ją w Polsce? Profesor Lech Ostasz uważa, że każdy człowiek ma prawo do: świadomego pożegnania się z własnym życiem, niewyrażania zgody na cierpienie, oczekiwania, że społeczeństwo pozwoli mu na samodzielne podjęcie decyzji w tej sprawie, a lekarze wypełnią swój obowiązek, polegający na skróceniu czasu umierania. Jego zdaniem ?Zalegalizowana eutanazja pozwala na przejrzystość i unikanie ?szarej strefy?... gdyż ?Moje życie należy do mnie, nie do polityków, nie do instytucji religijnych, nie do psychopatów?. Podobnie jak w przypadku aborcji czy in vitro krajowe media i środowiska lewicowo-liberalne prześcigają się w promowaniu eutanazji, jako lepszej, bardziej ludzkiej śmierci. Przeciwników zaś, jak zwykle, równają z błotem i oskarżają o chęć narzucenia społeczeństwu swoich zacofanych, katolickich przekonań.

(...)

Wyświetlony 1637 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.