Wydrukuj tę stronę
wtorek, 28 styczeń 2014 11:25

Uwaga! Eutanaziści mogą przyjść po ciebie

Napisał

Polska może uchronić się przed objęciem jej w posiadanie przez eutanazyjne lobby. Wystarczy, żeby rodacy zobaczyli, co w tej kwestii dzieje się w Belgii i Holandii, krajach, które wciąż poszerzają możliwość skorzystania z ?dobrej śmierci? na kolejne grupy społeczne.

W debacie o eutanazji, jeśli tak można nazwać zakrzykiwanie wszelkich głosów sprzeciwu wobec niej, umyka wiele kwestii. Zabijanie chorych, nawet wtedy kiedy sami, świadomie tego chcą, powoduje daleko idące konsekwencje. Często zapomina się o tym, że w krajach, gdzie eutanazja jest stosowana, mamy do czynienia z zahamowaniem rozwoju medycyny. Wychodzi się tam bowiem z założenia, że nie ma sensu tracić cennych funduszy na badanie lepszych, skuteczniejszych lekarstw i poprawianie opieki medycznej, skoro ?problem? można rozwiązać za pomocą trucizny w strzykawce. Dotyczy to też samego systemu zdrowotnego, w szczególności osób z przewlekłymi chorobami i starszych, wymagających ciągłej opieki. Idą na to gigantyczne pieniądze ? a możliwość oszczędzenia w tym obszarze jest dla polityków nie lada pokusą. Należy więc wziąć pod uwagę, że w coraz większym stopniu wpływać będzie ona na przyjmowanie przez nich eutanazyjnej optyki.

W Holandii, gdzie eutanazja jest legalna, jest kilkakrotnie mniej miejsc w hospicjach (w przeliczeniu na 1000 chorych) niż w Wielkiej Brytanii. Zwolennicy wprowadzania ?dobrej śmierci? w Polsce, będą przekonywać, że to przesada, że to tylko straszenie, próba manipulowania społeczeństwem. W swojej nienawiści do moralności opartej na chrześcijaństwie i jego stosunku do człowieka ludzie ci brną na oślep, sami bowiem nie wiedzą, gdzie postawić granice, które sprawiają wrażenie coraz bardziej ruchomych.

Kolejny stopień ku cywilizacji?

W jaki sposób zwolennicy wprowadzenia eutanazji przekonują, by przyjąć ją w Polsce? Profesor Lech Ostasz uważa, że każdy człowiek ma prawo do: świadomego pożegnania się z własnym życiem, niewyrażania zgody na cierpienie, oczekiwania, że społeczeństwo pozwoli mu na samodzielne podjęcie decyzji w tej sprawie, a lekarze wypełnią swój obowiązek, polegający na skróceniu czasu umierania. Jego zdaniem ?Zalegalizowana eutanazja pozwala na przejrzystość i unikanie ?szarej strefy?... gdyż ?Moje życie należy do mnie, nie do polityków, nie do instytucji religijnych, nie do psychopatów?. Podobnie jak w przypadku aborcji czy in vitro krajowe media i środowiska lewicowo-liberalne prześcigają się w promowaniu eutanazji, jako lepszej, bardziej ludzkiej śmierci. Przeciwników zaś, jak zwykle, równają z błotem i oskarżają o chęć narzucenia społeczeństwu swoich zacofanych, katolickich przekonań.

(...)

Wyświetlony 1601 razy
Aleksander Kłos

Najnowsze od Aleksander Kłos

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.