sobota, 10 maj 2014 02:58

Celowo prowadzą Polskę na dno

Napisane przez

Wojny, które przewalały się przez Rzeczpospolitą do początku XVIII wieku, spowodowały upadek moralności, anarchię, wprowadziły bezwład prawny i nieponoszenie odpowiedzialności za swe czyny. Prawo, które w mniemaniu ustawodawców miało zapobiec absolutyzmowi i tyranii, doprowadziło do upadku Polski.

Wiek XVIII stał się stuleciem politycznego rozdarcia oraz uzależnienia gospodarczego i militarnego od innych. Doprowadziło to do tego, że nie mieliśmy nic do zaoferowania potencjalnym sojusznikom, a przez to nie mogliśmy oczekiwać korzystnych sojuszy. Sąsiedzi zaczęli traktować Polskę jak ziemię niczyją, a właściwie ?karczmę zajezdną?. Każdy, kto chciał, na naszych terenach rozbijał namioty, stawiał magazyny i rekwirował, bił i zabijał mieszkańców oraz niszczył spichrze. Na przykład od roku 1738 w kilku północnych miastach Polski oraz w Wielkopolsce siedzieli Rosjanie, którzy nasze terytorium opuścili po dwóch latach. Fryderyk zaś w 1759 roku wysłał wojska do zniszczenia magazynów w Wielkopolsce, a w roku następnym operację powtórzono (prof. Władysław Konopczyński).

Destruktywny wpływ na nasze dzieje miała masoneria. W Polsce pierwszą lożą było założone w Warszawie w 1721 roku Czerwone Bractwo. Następna była loża Wielkiego Wschodu Polski. Wielkim mistrzem Wielkiego Wschodu Polski od 1781 roku był Ignacy Potocki, a po nim ? targowiczanin Stanisław Kostka Potocki.

W drugiej połowie osiemnastego wieku, stulecia upadku i degeneracji, znalazły się osoby, które postanowiły wydobyć Polskę z marazmu. Mówiono, że ?Naród polski jest w ostatnim stopniu upadku?, że prawa nasze zburzone, a to, co najważniejsze, sprawiedliwość, zdeptane. Praktycznie prawie jedynymi, którzy zaczęli Polskę ratować, byli ludzie Kościoła, tacy jak biskup Józef Andrzej Załuski czy pijar Stanisław (Hieronim) Konarski, który zaczął edycję praw polskich Volumina legum, otworzył szkołę Collegium Nobilum oraz doprowadził do reformy całego szkolnictwa.

Tak władza prawodawcza, jak i wykonawcza były w ruinie, a magnaci ją dobijali. W 1764 roku za zgodą Rosji na króla wybrano Stanisława Augusta Poniatowskiego, który stał się masonem, wstępując do loży Wielkiego Wschodu Polski. Tak się również złożyło, że za tego właśnie króla znalazła się grupa osób, która wspólnie z ludźmi Kościoła zaczęła reformować Polskę. W 1768 roku wybuchła konfederacja barska, która doprowadziła do pierwszego rozbioru Polski z inicjatywy Fryderyka Wielkiego. Oba państwa germańskie były najbardziej pazerne ? ?w przeciwieństwie do Rosji, która tyle brała, ile uważała za stosowne, byle nie tracić miru w Polsce? (Władysław Konopczyński).

Masoni działający w Królestwie Polskim doprowadzili do wybuchu powstania listopadowego w najgorszym do tego momencie, ale wygodnym dla ich działań na zachodzie Europy i tylko temu celowi było one podporządkowane. Generalicja powstania listopadowego to w 50% członkowie lóż masońskich. W tym samym czasie na nasze tereny, między innymi do Galicji, wchodzą karbonariusze, węglarze (z łac. carbonarius ? wypalacz węgla drzewnego), którzy na południu Włoch powstali w 1806 roku z połączenia loży masońskiej rytu szkockiego i powstałej we Franche-Comté francuskiej organizacji karbonariuszy.

(...)

Wyświetlony 1750 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.