czwartek, 06 listopad 2014 00:00

Czy ogień wyjdzie z Bliskiego Wschodu?

Napisane przez

I kiedy obiecał wam Bóg, iż jeden z dwóch oddziałów wam się podda, pragnęliście, aby to był ten, który nie jest uzbrojony. Lecz Bóg chciał utwierdzić prawdę przez Swoje słowa i zniszczyć niewiernych do ostatniego, tak żeby utwierdzić prawdę, a zniszczyć fałsz, chociażby to było nienawistne dla grzeszników. (Koran, sura VIII ? łupy, 7-8)

(?)

To nie wy ich zabijaliście, Lecz Bóg ich zabijał, To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, Lecz to Bóg rzucił; aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym, pochodzącym od Niego (Koran, sura VIII ? łupy, 17)

Z wielką przyjemnością przekazuję Panu z upoważnienia rządu Jego Królewskiej Mości następującą deklarację solidarności z dążeniami syjonistów żydowskich, którą rząd przedyskutował i zatwierdził.

Rząd Jego Królewskiej Mości popiera utworzenie w Palestynie siedziby narodowej dla narodu żydowskiego i uczyni wszystko, by ułatwić osiągnięcie tego celu; jest rzeczą przy tym całkowicie zrozumiałą, że nie uczyni się nic, co mogłoby naruszyć prawa obywatelskie i religijne społeczności nieżydowskiej w Palestynie.

Jest to fragment deklaracji Balfoura, z 2 listopada 1917 roku, przesłanej w całości w liście do lorda Rothschilda, głównego fundatora osadnictwa żydowskiego w Palestynie. Deklaracja ta, podobno niebędąca oficjalnym stanowiskiem rządu brytyjskiego, spowodowała ciąg konfliktów żydowsko-arabskich, które ciągną się do dnia dzisiejszego.

Braterstwo podboju świata

W latach trzydziestych XX wieku znaleziono inny dokument. Jest nim list cesarza Klaudiusza, który mówi wiele o pewnej myśli Żydów, którą jest idea władzy wszechświatowej. W sfałszowanej nieco później pod imieniem Ezdrasza Apokalipsie autor wprost zwraca się do Stwórcy z pytaniem: Jeśli dla nas stworzyłeś ten świat, dlaczego nie posiadamy tego świata? Według Filona Judejczyka siłami żydowskimi są: diaspora żydowska w całym cywilizowanym świecie oraz ich siła rozrodcza. Wszystkie wypowiedzi pochodzą z wieku pierwszego po Chrystusie, który dla pewnej grupy Żydów był nie tylko nie tym Mesjaszem, na którego czekają, ale wręcz jeszcze jedną przeszkodą w walce o władzę nad światem i dlatego podjęli z Nim i Jego nauką bezpardonową walkę.

W 132 roku wybucha w Palestynie: (?) Rebelia Bar Kohby [która] nie była sprawą o znaczeniu lokalnym, ale walką o to, kto będzie rządził światem. Żydowski rewolucjonista nigdy nie zadowala się pomniejszymi sprawami. To samo odnosi się do ich spadkobierców; i bolszewicy, i neokonserwatyści mają tak samo uniwersalistyczne dążenia. Mottem żydowskiej rewolucji mogło być powiedzenie Aut munda aut nihil. Odkąd Talmud stał się esencją treści ponownego zdefiniowania się judaizmu jako wyznania antychrześcijańskiego, zaczął on opowiadać się za poglądami politycznymi będącymi zaprzeczeniem tego, co uważano za chrześcijańską negację doczesnego świata (Michael Jones, ?Krzyż i gwiazda?). I jak pisze dalej, za Resnickiem, królestwo niebieskie Mesjasza ? polityka: wykazuje przedziwne podobieństwa do żydowskich utopii Marksa, Trockiego i neokonserwatystów.

Po wszystkich nieudanych rebeliach, gdy chrześcijaństwo, z którym walczono od samego początku, staje się główną religią świata śródziemnomorskiego, radykalni przywódcy żydowscy postanawiają zmienić zasady walki. Postanawiają sami sobie stworzyć siłę, która byłaby im pomocna.

(...)

Wyświetlony 1269 razy
Więcej w tej kategorii: Logika kulawego realizmu »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.