sobota, 12 wrzesień 2015 15:12

Oświadczenie w sprawie bezprecedensowego ataku na Samoobronę

Napisane przez

Przemówienie sejmowe Andrzeja Leppera, 8 grudnia 2006 roku.

W mediach trwa ostra kampania przeciwko Samoobronie pod hasłem ,,sex-afera”. Opozycja, domaga się upadku rządu koalicyjnego i nowychwyborów. Niektórzy przedstawiciele koalicjantów wskazują, że jest to bezpodstawne, ale inni uważają, że jednak szkoda, iż nie utworzyli koalicji z PO. Spróbuję spokojnie, choć o spokój trudno w tych warunkach, wyjaśnić podstawowe problemy, wskazać – gdzie przyczyna, gdzie narzędzie, a gdzie skutek.
Najpierw cytat z rozmowy Adama Michnika z Piotrem Najsztubem w „Przekroju” z 24 maja 2004 r.: „... Czyli nie ma w Panu cienia rezygnacji? – Wprost przeciwnie, mnie i „Gazetę” czeka wielkie zadanie. Trzeba zatrzymać Andrzeja Leppera. Nie dopuścić, by miał wpływ na nasze życie.” Misja to czy zadanie? Misja opozycjonisty i myśliciela czy zadanie przedstawiciela międzynarodowego kapitału? Jeżeli porównać drogę życiową trzech czołowych postaci opozycji antykomunistycznej: Karola Modzelewskiego, który pozostał skromnym, wrażliwym i głęboko mądrym profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, świętej pamięci. Jacka Kuronia, który pozostał w pamięci wrażliwym na ludzką krzywdę działaczem i politykiem, ale który przeprosił Polaków za to, co się z Polską stało, i Adama Michnika, który ze skromnego opozycjonisty wyrósł na magnata, którego majątek i wpływy mają już charakter globalny, to łatwo odpowiedzieć sobie samemu na to proste, niewinne pytanie. Strach przed CBA Koalicja PiS-Samoobrona-LPR przeprowadziła w Sejmie ustawę o powołaniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego,które zaczyna już działać i przynosić pierwsze efekty. Najbliższe miesiące mogą przynieść rewelacje, o których nie śniło się nawet najmożniejszym i najbardziej wpływowym osobom w Polsce. Kapitał i opozycja oraz zblatowana mafia z politykami chcą ten proces natychmiast przerwać. Podam przykład. Liberałowie wymyślili sobie, jak zarobić na majątku Polaków. Utworzyli Narodowe Fundusze Inwestycyjne, do których zapędzili 512 najlepszych polskich przedsiębiorstw o wartości ewidencyjnej ponad 6 mld zł. W społeczeństwie krąży sarkastyczna opinia, że nie mieli pieniędzy na „wódkę i zakąskę” – na rozwinięcie działalności. Dlatego wymyślili „powszechne świadectwa udziałowe”, które sprzedali Polakom po 20 zł za prawie 500 mln zł. Teraz już
mieli za co się bawić. Po 10 latach beztroski, korupcji i marnotrawstwa 1/3 przedsiębiorstw została całkowicie zlikwidowana, 1/3 jest w likwidacji,
a 1/3 jeszcze działa, ale na nich uwłaszczyły się firmy zarządzające. Uwłaszczyły się, płacąc sobie za zarządzanie akcjami spółek zarządzanych i do tego brały jeszcze dopłatę ze Skarbu Państwa. Ten gigantyczny „przekręt” musi być wyjaśniony, a winni – być pociągnięci do odpowiedzialności. Po to powołaliśmy CBA. W odpowiedzi liberałowie chcą „zabić Leppera”, jak pisze „Trybuna” z 13-14 marca 2004 r., a przynajmniej rozbić koalicję. Koalicja z liberałami to CBA bez kłów i pazurów, to kolejny fasadowy urząd do „zaklepania” skutków rozkradania majątku narodowego.

 

/.../ Ciąg dalszy artykułu - w wydaniu papierowym

Wyświetlony 1330 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.