sobota, 20 luty 2016 21:15

Nie oddamy Polski Polakom

Napisał

Polska jest państwem podporządkowanym międzynarodowym korporacjom i zorganizowanym tak, żeby mogły one osiągać jak najwyższe zyski. Zagraniczne korporacje praktycznie nie płacą podatków, a przepisy podatkowe są zagmatwane i niejasne, żeby biurokracja skarbowa mogła zlikwidować dowolne polskie przedsiębiorstwo, które mogłoby konkurować z zachodnimi korporacjami.

Wewnętrzną ostoją tego państwa jest neonomenklatura – kilkusettysięczna klientela utrzymywana z budżetu państwowego i samorządowego i osiągająca dochody znacznie przekraczające – często kilku- albo kilkunastokrotnie – zarobki ludzi pracujących produktywnie. Aktywiści Platformy Obywatelskiej – która skonstruowała w Polsce takie państwo – wynagradzani są szczególnie wysoko płatnymi synekurami.

Po objęciu władzy PiS próbuje wyzwolić Polskę spod dyktatu zachodnich korporacji gospodarczych. Neonomenklatura – skupiona głównie w Platformie Obywatelskiej i Nowoczesnej – oraz finansowani przez korporacje zachodni politycy, głównie niemieccy, zaczęli już realizację planu zablokowania reform i odsunięcia PiS-u od władzy przed upływem kadencji.

Polityka jest spektaklem

Dziennikarze oraz analitycy, którzy opisują to, co się w polskiej polityce dzieje, i zwykli ludzie, którzy próbują wyrobić sobie pogląd na te wydarzenia, rozumieją je słabo albo nie rozumieją ich wcale. Tymczasem to, co dzieje się obecnie w Polsce, wykracza poza zwykłą w systemie demokratycznym zmianę partii sprawujących władzę i pozostających w opozycji w rezultacie wyborów.

Media głównego nurtu, zamiast informacji i publicystyki niosące wciąż propagandę, fałszują rzeczywistość, żeby do świadomości Polaków nie dotarło, że ich państwo jest eksploatowane przez zagraniczne koncerny, a PiS próbuje ten stan rzeczy zmienić. Mistyfikacji sprzyja fakt, że język, którym wciąż opisuje się politykę ukształtował się w końcu XIX wieku i coraz słabiej przystaje do dzisiejszej, zupełnie innej politycznej rzeczywistości.

Zmiany, które wprowadza PiS, są o wiele głębsze niż reformy państwa zwykle wprowadzane przez formacje polityczne, które z opozycji dochodzą do władzy. Celem polskich reform jest gruntowna przebudowa państwa albo – inaczej – odebranie go międzynarodowym korporacjom, które obecnie za pośrednictwem funkcjonariuszy Platformy Obywatelskiej rządzą Polską.

Informacje o rzeczywistych działaniach poszczególnych ministerstw rządu PiS-u docierają do polskiej publiczności w formie szczątkowej, często są zniekształcone albo nie docierają wcale. Uwagę mainstreamowych mediów skupiają awantury w parlamencie wokół kolejnych ustaw albo relacje z ulicznych manifestacji inscenizowanych przez odsuniętą od władzy neonomenklaturę. Jedno i drugie opowiadane jako spektakl ku uciesze gawiedzi.

(...)

Wyświetlony 2002 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.