Wydrukuj tę stronę
sobota, 20 luty 2016 21:15

Nie oddamy Polski Polakom

Napisał

Polska jest państwem podporządkowanym międzynarodowym korporacjom i zorganizowanym tak, żeby mogły one osiągać jak najwyższe zyski. Zagraniczne korporacje praktycznie nie płacą podatków, a przepisy podatkowe są zagmatwane i niejasne, żeby biurokracja skarbowa mogła zlikwidować dowolne polskie przedsiębiorstwo, które mogłoby konkurować z zachodnimi korporacjami.

Wewnętrzną ostoją tego państwa jest neonomenklatura – kilkusettysięczna klientela utrzymywana z budżetu państwowego i samorządowego i osiągająca dochody znacznie przekraczające – często kilku- albo kilkunastokrotnie – zarobki ludzi pracujących produktywnie. Aktywiści Platformy Obywatelskiej – która skonstruowała w Polsce takie państwo – wynagradzani są szczególnie wysoko płatnymi synekurami.

Po objęciu władzy PiS próbuje wyzwolić Polskę spod dyktatu zachodnich korporacji gospodarczych. Neonomenklatura – skupiona głównie w Platformie Obywatelskiej i Nowoczesnej – oraz finansowani przez korporacje zachodni politycy, głównie niemieccy, zaczęli już realizację planu zablokowania reform i odsunięcia PiS-u od władzy przed upływem kadencji.

Polityka jest spektaklem

Dziennikarze oraz analitycy, którzy opisują to, co się w polskiej polityce dzieje, i zwykli ludzie, którzy próbują wyrobić sobie pogląd na te wydarzenia, rozumieją je słabo albo nie rozumieją ich wcale. Tymczasem to, co dzieje się obecnie w Polsce, wykracza poza zwykłą w systemie demokratycznym zmianę partii sprawujących władzę i pozostających w opozycji w rezultacie wyborów.

Media głównego nurtu, zamiast informacji i publicystyki niosące wciąż propagandę, fałszują rzeczywistość, żeby do świadomości Polaków nie dotarło, że ich państwo jest eksploatowane przez zagraniczne koncerny, a PiS próbuje ten stan rzeczy zmienić. Mistyfikacji sprzyja fakt, że język, którym wciąż opisuje się politykę ukształtował się w końcu XIX wieku i coraz słabiej przystaje do dzisiejszej, zupełnie innej politycznej rzeczywistości.

Zmiany, które wprowadza PiS, są o wiele głębsze niż reformy państwa zwykle wprowadzane przez formacje polityczne, które z opozycji dochodzą do władzy. Celem polskich reform jest gruntowna przebudowa państwa albo – inaczej – odebranie go międzynarodowym korporacjom, które obecnie za pośrednictwem funkcjonariuszy Platformy Obywatelskiej rządzą Polską.

Informacje o rzeczywistych działaniach poszczególnych ministerstw rządu PiS-u docierają do polskiej publiczności w formie szczątkowej, często są zniekształcone albo nie docierają wcale. Uwagę mainstreamowych mediów skupiają awantury w parlamencie wokół kolejnych ustaw albo relacje z ulicznych manifestacji inscenizowanych przez odsuniętą od władzy neonomenklaturę. Jedno i drugie opowiadane jako spektakl ku uciesze gawiedzi.

(...)

Wyświetlony 2015 razy
Wojciech Jankowski

Najnowsze od Wojciech Jankowski

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.