niedziela, 21 luty 2016 00:40

Paradoks historii - konserwatywna Rosja wobec Europy i świata

Napisane przez

Wykład wygłoszony na konferencji pt. „Quo Vadis, Europo? Liberalna Europa w obliczu inwazji”, zorganizowanej przez klub „Opcji na Prawo” we Wrocławiu 28 listopada 2015 roku

Aleksiej Komow jest przewodniczącym organizacji FamilyPolicy.ru, grupy lobbującej na rzecz konserwatywnej polityki prorodzinnej w Rosji. Polityka ta znajduje ogromny rezonans w środowisku polityków rosyjskich.

Chciałbym skupić się na tragicznej historii Rosji w XX wieku. Jak wiemy, po zakończeniu rewolucji bolszewickiej w 1917 roku wybuchły prześladowania skierowane przede wszystkim przeciwko wspólnotom chrześcijańskim, ale nie tylko. Cała rosyjska kultura została zaatakowana ideologią marksistowską, która bynajmniej nie była wytworem rosyjskiej myśli. Zarówno marksizm, jak i leninizm nie pochodzą z Rosji. Jest to myśl, która została zaimportowana do Rosji. Ani Marks, ani Engels nie byli Rosjanami. Wiemy, że Trocki hojnie korzystał ze wsparcia bogatych ludzi z Wall Street, wiemy też, że Lenin otrzymywał pieniądze zarówno niemieckie, jak i szwajcarskie. Było to wtedy, gdy Rosja o mało nie zaczęła wygrywać I wojny światowej. Można więc podejrzewać, że wzbudzeniu rewolucji przyświecał zamiar zmniejszenia tempa działań militarnych na niekorzyść imperialnej białej Rosji. Wsparcie z Zachodu, nie tylko ideowe, lecz również finansowe, było namacalne.

 

W miejscu, w którym zamordowano w bestialski sposób rodzinę carską, w Jekaterynburgu, znaleziono na ścianach dziwne, okultystyczne inskrypcje. Wielu badaczy wnioskuje na tej podstawie, że mord ten był swoistym satanistycznym rytuałem.

Bolszewicy zniszczyli tysiące kościołów (ok. 80 procent), w tym główną moskiewską katedrę Chrystusa Króla. Na jej miejscu miał powstać Pałac Kongresowy, zwieńczony posągiem Włodzimierza Iljicza Lenina. Gdy jednak rozpoczęto budowę, ziemia zaczęła się w dziwny sposób osuwać. Ostatecznie w miejscu projektowanego pałacu powstał otwarty ogrzewany basen. Pamiętam jeszcze z moich młodych lat, jak ludzie gromadzili się wokół tego basenu, pamiętając, że tam kiedyś stała katedra Chrystusa Króla i obchodzono tę budowlę w procesji z ikonami. Obecnie odbudowano katedrę. Ma wiele majestatu, a kilka lat temu odbył się w tym miejscu, zorganizowany między innymi przez moją organizację, Światowy Kongres Rodzin. Spotkania odbywały się w katedrze i na Kremlu. Warto też podkreślić, że przez bolszewików zniszczone zostały nie tylko kościoły, monastery czy cerkwie prawosławne, ale również kościoły katolickie i zbory protestanckie. W szkołach prowadzono propagandę na rzecz denuncjowania osób, które odważyły się przebywać w cerkwi podczas Świąt Wielkanocnych.

 

https://www.youtube.com/watch?v=iE439qb_ygQ

 

Konstrukcja Mauzoleum Lenina jest bardzo podobna do sakralnych budowli pogańskich w Ameryce Południowej. W słynnym filmie Apocalypto Mela Gibsona na podobnych obiektach dokonywano mordów rytualnych i składano w ofierze setki tysięcy ludzkich ofiar.

(...)

Wyświetlony 2153 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.