Nidal Hmaidi

Nidal Hmaidi

Wykład wygłoszony na konferencji pt. „Quo Vadis, Europo? Liberalna Europa w obliczu inwazji”, zorganizowanej przez klub „Opcji na Prawo” we Wrocławiu 28 listopada 2015 roku

Zacznę od pokrewieństwa między nami, gdyż jestem muzułmaninem, który pochodzi z miasta Ananiasza i apostoła Pawła leżącego w krainie Jezusa, syna Marii. Przyleciałem z Damaszku, miasta, które rozpościera jaśmin na ścieżkach swoich gości, z kolebki cywilizacji i ojczyzny niebiańskich przesłań, włącznie z przesłaniem Jezusa Chrystusa, syna Maryi.

Z historycznego punktu widzenia patrząc na Damaszek i wspominając takie miejscowości jak Hania, w których zarówno etyka jak i moralność wyrosły z jednego pnia, kiedy mówimy o muzułmanach i chrześcijanach oraz o żydach, tak samo jak o samym proroku Jezusie, Najświętszej Maryi, to należy wskazać tutaj jeden pion, z którego wszyscy wyrośli.

Nigdy nie wierzcie, że islam jest wrogiem chrześcijaństwa, bo muzułmanin według wiary nigdy nie jest w pełni muzułmaninem bez wiary w Ewangelię, Jezusa, Mojżesza i wszystkich proroków.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.