Aleksiej Komow

Aleksiej Komow

Wykład wygłoszony na konferencji pt. „Quo Vadis, Europo? Liberalna Europa w obliczu inwazji”, zorganizowanej przez klub „Opcji na Prawo” we Wrocławiu 28 listopada 2015 roku

Aleksiej Komow jest przewodniczącym organizacji FamilyPolicy.ru, grupy lobbującej na rzecz konserwatywnej polityki prorodzinnej w Rosji. Polityka ta znajduje ogromny rezonans w środowisku polityków rosyjskich.

Chciałbym skupić się na tragicznej historii Rosji w XX wieku. Jak wiemy, po zakończeniu rewolucji bolszewickiej w 1917 roku wybuchły prześladowania skierowane przede wszystkim przeciwko wspólnotom chrześcijańskim, ale nie tylko. Cała rosyjska kultura została zaatakowana ideologią marksistowską, która bynajmniej nie była wytworem rosyjskiej myśli. Zarówno marksizm, jak i leninizm nie pochodzą z Rosji. Jest to myśl, która została zaimportowana do Rosji. Ani Marks, ani Engels nie byli Rosjanami. Wiemy, że Trocki hojnie korzystał ze wsparcia bogatych ludzi z Wall Street, wiemy też, że Lenin otrzymywał pieniądze zarówno niemieckie, jak i szwajcarskie. Było to wtedy, gdy Rosja o mało nie zaczęła wygrywać I wojny światowej. Można więc podejrzewać, że wzbudzeniu rewolucji przyświecał zamiar zmniejszenia tempa działań militarnych na niekorzyść imperialnej białej Rosji. Wsparcie z Zachodu, nie tylko ideowe, lecz również finansowe, było namacalne.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.