Jerzy Jaśkowski

Jerzy Jaśkowski

sobota, 20 sierpień 2016 12:45

Kto nas truje

Najwyższym aktem prawnym w Polsce, do którego można się bezpośrednio odwoływać, jest Konstytucja. Ten akt prawny mówi m.in. o równości wszystkich. Tymczasem posłowie i senatorowie uchwalili Prawo Bankowe, które wyraźnie mówi, że akt oskarżenia wniesiony przez bank musi być załatwiony w ciągu trzech dni, a jak ty, dobry człeku, wniesiesz sprawę, to może po jakimś czasie je załatwią. Nie piszę tego gołosłownie. Mogę podać numery spraw, które czekają od wielu lat na załatwienie. Choćby włamanie i kradzież w naszej siedzibie FRECH.

Widać więc wyraźnie, że prawo stanowione jest pod kątem starszych i mądrzejszych (St. Michalkiewicz), a nie obywateli polskich.

Podobnie jak wymiar sprawiedliwości działają inne urzędy państwowe. Przykładem może być Ministerstwo Rolnictwa czy Główny Inspektor Sanitarny.

Jak wiadomo, od wielu lat urzędy te zajmują się m.in. psuciem polskiej gospodarki agrarnej. Przykładowo w 2007 roku ogłosiły epidemię ptasiej grypy, bo pod Toruniem padły w zimie dwa łabędzie. Kurczaki jednak wybijano w województwie mazowieckim. Dlaczego? Ponieważ to kurniki z województwa mazowieckiego zaopatrywały Warszawę, a to olbrzymi rynek zbytu dla hipermarketów.

TV pokazywała policjantów biegających po kurnikach za tymi kurami. Jak wiadomo, żadnej epidemii wśród ptactwa dzikiego nie obserwowano. Największym producentem kurczaków na Europę jest Izrael. Nie obowiązują bowiem w nim europejskie normy hodowli drobiu, składu paszy itd.

Wybijanie polskich kurczaków przeprowadzono przed świętami Bożego Narodzenia, a hipermarkety miały towaru w bród. Innymi słowy, były przygotowane na obcięcie dostaw polskich. Zabijanie kurczaków prowadzono tylko w pobliżu dużych miast. Nie słyszałem, aby zabijano ptaki gdzieś na Lubelszczyźnie czy Podlasiu.

(...)

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.