wtorek, 21 grudzień 2010 11:32

Od redakcji

Napisane przez

Na początek sekret z redakcyjnej kuchni: ten numer "Opcji na Prawo" było bardzo trudno zredagować - w naszych szufladach piętrzą się sterty naprawdę wspaniałych tekstów.

A nowe wciąż do nas trafiają. Problem polega na tym: które artykuły zamieścić, a które mogą zaczekać? Ta stresująca redaktora naczelnego sytuacja jest jednak świadectwem czegoś ważnego i zdecydowanie pozytywnego. Idea prawicowa ma się, wbrew wszelkim pozorom, dobrze. Najwyraźniej jest w Polsce wielu ludzi, zachowujących rozsądek i odwagę, gotowych iść pod prąd łatwych mód i popularnych przesądów. Potrafiących w dodatku interesująco ujmować swe myśli w słowo pisane. Byłoby dobrze, aby istniało przełożenie tego stanu na sferę politycznej praktyki. Tu jednak, jak się wydaje, czeka nas długa i niełatwa droga.

Cieszą głosy Czytelników, wyrazy sympatii i poparcia. Wciąż jeszcze jesteśmy czasopismem na dorobku, więc każdy odzew z tej strony jest dla nas szczególnie ważny i potrzebny.
W tym numerze proponujemy Państwu szereg tekstów na tematy ekonomiczne, zwykle traktowanych jako nudne i zawiłe. Przeczytajcie to w wydaniu naszych Autorów!
Polecamy zapis konferencji prasowej Włodzimierza Bukowskiego, który na krótko odwiedził Wrocław. Jego przemyślenia i oceny stanowić będą z pewnością silną podbudowę antyunijnego nastawienia wielu z naszych Czytelników. Alternatywnym wobec wejścia do Unii rozwiązaniem może być członkostwo Polski w stowarzyszeniu NAFTA. O nim także możecie Państwo przeczytać na naszych łamach.
Powoli tradycją "Opcji na Prawo" stają się wędrówki publicystyczne po świecie. Obecnie zwiedzamy Wietnam i Meksyk, do którego prowadzi nas nieoceniony Jan M. Fijor. Tę wędrówkę będziemy kontynuować w następnych numerach. Rozpoczniemy też kolejne: do Peru i Finlandii.
Kończąc, przekazujemy Panu Stanisławowi Michalkiewiczowi życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.
Redakcja
Wyświetlony 12150 razy

Więcej w tej kategorii: Węże FOZZ »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.