Tomasz Pąpka

Tomasz Pąpka

wtorek, 21 grudzień 2010 12:29

Inteligent w rządzie

Wkrótce po wrześniowych wyborach parlamentarnych zeszłego roku, ukazywały się w prasie artykuły analizujące przyczynę tak wysokiego zwycięstwa SLD. W niemal każdej z tych analiz powtarzała się wyliczanka, o tym, jakie to rządy AWS-UW były. A jakie były, wszyscy wiedzą,  wspomnę tu tylko o podatkach i słynnym ich już "obniżaniu przez podwyższanie".

Wyobraźcie sobie, że w piękny słoneczny dzień słyszycie pukanie do drzwi. Idziecie je otworzyć i stwierdzacie, że przed wami stoi dobry znajomy, no więc wpuszczacie go i zagadujecie

czwartek, 30 wrzesień 2010 10:06

Wielka budowla socjalizmu

Wiele osób pamięta jeszcze powstawanie wielkich budowli socjalizmu, takich jak Huta Warszawa czy Katowice, budowa Dworca Centralnego w Warszawie, wielkie potężne zakłady przemysłowe, Petrochemia Płock itp., itd., może nawet wśród Czytelników tego artykułu są ludzie, którzy uczestniczyli w ich budowie...

niedziela, 29 sierpień 2010 08:10

Idealizm prawicy

W czerwcowym numerze "Opcji" ukazał się artykuł Marcina Zielińskiego, zatytułowany Wolność, w którym zamiast argumentów na rzecz wolności otrzymujemy opis utopii.

piątek, 20 sierpień 2010 12:32

Ekstremiści?

Jak większość liberałów i konserwatywnych liberałów, uważam, że rząd powinien być jak najmniejszy i jak najtańszy, czyli po prostu powinniśmy żyć w "państwie-minimum". Gdy zakres uprawnień i dziedzin, w jakich takie państwo-minimum miałoby działać, wywołuje kontrowersje i nieraz poważne i zacięte dyskusje, to prawie wszyscy jednogłośnie zgadzają się, że jednym z takich zadań powinna być ochrona niewinnych i bezbronnych.

środa, 02 czerwiec 2010 11:18

Chaos myślowy

Rzadko kiedy zdarza się, by w prawicowym magazynie ukazał się artykuł, który bardziej nadawałby się do "Krytyki Politycznej" niźli do "Opcji Na Prawo".

niedziela, 30 maj 2010 09:31

Zróbmy P2

(...) System ten zmusza ludzi do pracy, bez względu na ich sytuację osobistą, jednocześnie odbierając im godną płacę i prawdziwe wsparcie państwa. Kreuje niskie płace, które przynoszą super zyski biznesmenom. Otwiera on drzwi do masowej prywatyzacji usług państwowych. Znosi zasadę, że państwo ma promować ogólne bogactwo...
W ten sposób Media Transparency opisuje wprowadzony 1 września 1997 roku program Wisconsin Works (W2), mający na celu zastąpić program pomocy dla rodzin z niepełnoletnimi dziećmi i niskimi dochodami.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.