Magdalena Rychlińska

Magdalena Rychlińska

czwartek, 23 wrzesień 2010 10:39

Coś zamiast niczego

Znowu usłyszałam, że współczesna młodzież jest zła, infantylna i zbyt często używa kciuka- namiętnie śle sms-y, w których aż roi się od skrótów wyrazowych (niepoprawnych gramatycznie), o emotikonach już nie wspominając. Znika jakakolwiek więź międzyosobowa, szerzy się znieczulica, zobojętnienie, a nad tym wszystkim ospale i władczo unosi się szpetny duch bloga. Komunikacja staje się symulacyjną, pozorem.

poniedziałek, 13 wrzesień 2010 12:22

W świecie Turysty

I rzekł, chichocząc jadowicie, z boku stojący ktoś, że... Współczesny człowiek charakteryzuje się tym, że mówi w chórze, będąc głęboko przekonany, iż jest to partia solowa. Jest on na tyle wykształcony, by wiedzieć, że trzeba być samodzielnym, ale na tyle płytki, iż nie zdaje sobie sprawy z tego, że stanowi egzemplarz masowy, nieodróżnialny od innych.

Poszukiwanie własnej drogi, zajmowanie swojego miejsca w rzeczywistości, stawanie się, kształtowanie swojej podmiotowości, bycie w czasie i przestrzeni... Bunt, kontestacja, negowanie otoczenia, złość, odrzucenie, chęć pokazania światu, że większość nie ma racji... Rebelia, alienacja, nieangażowanie się, apatia, konformizm... Słowa, słowa, słowa...

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.