wtorek, 04 maj 2010 14:59

Komitet Wojewódzki PZPR w Rzeszowie, 1980 r.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Materiały z Wojewódzkiej Konferencji
Sprawozdawczo-Wyborczej PZPR
Rzeszów, styczeń 1980 r.

 

Delegaci na VIII Zjazd PZPR
 
LEON KOTARBA - I sekretarz KW PZPR w Rzeszowie
MACIEJ WIROWSKI - I zastępca przewodniczącego Komisji Planowania przy Radzie Ministrów
WŁODZIMIERZ JANIUREK - rzecznik prasowy rządu PRL
JANUSZ BYRTUS - mistrz w Łańcuckiej Fabryce Śrub
MICHAŁ GAWLIK - brygadzista w Wytwórni Filtrów w Sędziszowie Młp.
BARBARA GUT - ślusarz w ZZSD "Predom-Zelmer" w Rzeszowie
MIECZYSŁAW KACZOR - przewodniczący ZW ZBoWiD w Rzeszowie
WŁADYSŁAW KAŁAMARZ - ślusarz-majster w Lokomotywowni PKP w Rzeszowie
RYSZARD KIEŁB - I sekretarz KM PZPR w Łańcucie
KAZIMIERZ KLÊBA - przewodniczący WRZZ w Rzeszowie
JULIAN KROCHMAL - I sekretarz KM PZPR w Rzeszowie
STEFAN KUCHARSKI - I sekretarz KM PZPR w Mielcu
JAN KWOKA - rolnik ze wsi Bratkowice, gm. Swilcza
ZOFIA ŁUSZCZYÑSKA - brygadzistka w ZPE "Zapel" w Boguchwale
TADEUSZ NIEDZIELSKI - prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Spółdzielni Pracy w Rzeszowie
KAZIMIERZ OCZOS - rektor Politechniki Rzeszowskiej
JóZEF PLIS - starszy majster budowy w Kombinacie Budowlanym w Rzeszowie
HENRYK SIKORA - mistrz w Zakładach Chemicznych w Nowej Sarzynie
JANINA SOJA - mistrz w Wytwórni,Sprzętu Sportowego w Strzyżowie
ANNA STARUCH - przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kobiet
MARIA SZCZÊCH - rolniczka ze wsi Lubzina, gm. Ropczyce
MAREK UBERMAN - przewodniczący Rady Wojewódzkiej FSZMP
STANISŁAW ZIÊTEK - rolnik ze wsi Werynia, gm. Kolbuszowa
 
Delegaci na VIII Zjazd PZPR
wybrani bezpośrednio na Konferencjach Zakładowych
 
KAZIMIERA GROMADA - ślusarz w WSK PZL Mielec
ADOLF KACZMARCZYK- brygadzista-monter w WSK PZL Mielec
WŁADYSŁAW MACZUGA - mistrz w WSK PZL Mielec
JóZEF STRZÊPEK - mistrz w WSK PZL Rzeszów
RYSZARD SZCZUPAK - mistrz w WSK PZL Rzeszów
 
Egzekutywa KWPZPR
 
LEON KOTARBA - I sekretarz KW PZPR
ZOFIA BAJEK - kontroler jakości w ZZSD "Predom-Zelmer" w Rzeszowie
PIOTR BIK - przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej
TADEUSZ GŁOWATY - sekretarz KW PZPR
ZDZISŁAW KIELAR - sekretarz KW PZPR
JóZEF KIERAT - komendant wojewódzki MO
BERNADETTA KILIAN - sekretarz KW PZPR
KAZIMIERZ KLÊBA - przewodniczący Wojewódzkiej Rady Związków Zawodowych
JULIAN KROCHMAL - I sekretarz KM PZPR w Rzeszowie
STEFAN KUCHARSKI - I sekretarz KM PZPR w Mielcu
TADEUSZ KUNC - wicewojewoda rzeszowski
JAN KWOLEK - sekretarz KW PZPR
KAZIMIERZ OCZOS - rektor Politechniki Rzeszowskiej
HENRYK PASŁAWSKI - redaktor naczelny "Nowin"
WIESŁAWA SAWA - I sekretarz KZ PZPR w WSS Oddział Miejski w Rzeszowie
JóZEF STRZÊPEK - mistrz w WSK PZL-Rzeszów
RYSZARD SLÊZAK - prezes Wojewódzkiego Związku Kółek Rolniczych
MAREK UBERMAN - przewodniczący Rady Wojewódzkiej Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej
 
Sekretariat KW PZPR
 
LEON KOTARBA - I sekretarz KW PZPR
TADEUSZ GŁOWATY - sekretarz KW PZPR
ZDZISŁAW KIELAR - sekretarz KW PZPR
BERNADETTA KILIAN - sekretarz KW PZPR
JAN KWOLEK - sekretarz KW PZPR
PIOTR BIK - przewodniczący WKKP
MARIAN SKUBISZ - kierownik Wydziału Organizacyjnego KW PZPR
KAZIMIERZ DÂĄBEK - ślusarz-mechanik w Zakładach Chemicznych w Nowej Sarzynie
RYSZARD DEFUS - kierowca w Oddziale Towarowym PKS w Rzeszowie
ZBIGNIEW DOMINO - literat
HELENA DUŁ - rolniczka ze wsi Rzędzianowice, gm. Mielec
STANISŁAW DULNIAWKA - ślusarz-spawacz w Mieleckim Przedsiębiorstwie Budowlanym
MARIA DURAJ - tkaczka w Spółdzielni "Cepelia" w Leżajsku
BRONISŁAW DYMEK - rolnik ze wsi Białka, gm. Błażowa
ADOLF DZIMIERA - I sekretarz KMG PZPR w Kolbuszowej
JóZEF FERENC - rolnik ze wsi Kamień
JAN FILUBA - rolnik ze wsi Kolbuszowa Dolna
MICHAŁ GAWLIK - brygadzista w Wytwórni Filtrów w Sędziszowie Młp.
TADEUSZ GŁOWATY - sekretarz KW PZPR w Rzeszowie
ADELA GOLONKA - robotnica w Fabryce Mebli w Kolbuszowej
KAZIMIERA GROMADA - ślusarz w WSK PZL-Mielec
BOLESŁAW HAŁON - kierowca w PTSB "Transbud" w Rzeszowie
BARBARA HARLA - rolniczka ze wsi Wola Ocie-cka, gm. Ostrów
WŁODZIMIERZ IRZYK - robotnik warsztatowy w SKR we Frysztaku
MARIA JAKUBOWICZ - grawer w WSK PZL-Mielec
ADOLF KACZMARCZYK - monter-brygadzista w WSKPZL-Mielec
MIECZYSŁAW KACZOR - przewodniczący ZW ZBoWiD w Rzeszowie
WŁADYSŁAW KAŁAMARZ - mistrz w Lokomotywowni PKP w Rzeszowie
WANDA KAMYK - robotnica' w Spółdzielni Pracy "Puchatek" w Czudcu
FRANCISZEK KARP - dyrektor Rzeszowskich Fabryk Mebli w Sędziszowie Młp.
ZDZISŁAW KIELAR - sekretarz KW PZPR w Rzeszowie
RYSZARD KIEŁB - I sekretarz KM PZPR w Łańcucie
JóZEF KIERAT - komendant wojewódzki MO
BERNADETTA KILIAN - sekretarz KW PZPR w Rzeszowie
MARIA KLAUS - I sekretarz KG PZPR w Przecławiu
KAZIMIERZ KLÊBA - przewodniczący WRZZ w Rzeszowie
STANISŁAW KORONOWICZ - I sekretarz KMG PZPR w Strzyżowie
JóZEF KOT - mistrz w Zakładach Magnezytowych w Ropczycach
LEON KOTARBA - I sekretarz KW PZPR w Rzeszowie
GRAŻYNA KOWAL - brygadzistka w RZPOW "Fruktopol" w Rzeszowie
JULIAN KROCHMAL - I sekretarz KM PZPR w Rzeszowie
STEFAN KUCHARSKI - I sekretarz KM PZPR w Mielcu
TADEUSZ KUNC - wicewojewoda rzeszowski
JAN KWOKA - rolnik ze wsi Bratkowice, gm. Swilcza
JAN KWOLEK - sekretarz KW PZPR w Rzeszowie
HENRYK LEJA - tkacz w RZPW w Rakszawie
ANDRZEJ LIŚKIEWICZ - I sekretarz KG PZPR w Boguchwale
ZOFIÂĄ ŁUSZCZYNSKA - robotnica w ZAPEL w Boguchwale
MARIAN MAGON - wicewojewoda rzeszowski
STEFAN MAZUR - traktorzysta w RSP Jasionka, gm. Trzebownisko
STANISŁAWA MIERZWA - laborantka w Zakładach Chemicznych w Nowej Sarzynie
JAN MIÊKOS - mistrz w WSK PZL Mielec
MARIA MIJAŁ - tokarz w WSK PZL-Rzeszów
JERZY NAPRAWA - rolnik ze wsi Gliny Małe, gm. Borowa
JóZEF NIEDZIELA - ślusąrz w PGR Wiśniowa
KAZIMIERZ OCZOS - rektor Politechniki Rzeszowskiej
WŁADYSŁAW OLÊDEREK - brygadzista - ogrodnik w PGR Dąbrowicą, gm, Kuryłówka
TADEUSZ OPAROWSKI - brygadzista w Zakładach Mięsnych w Rzeszowie
HENRYK PASŁAWSKI - redaktor naczelny "Nowin"
HENRYK PASTERZ - konserwator w Zakładach Drobiarskich, w Rzeszowie
KAZIMIERZ PIEJKO - dyrektor BGŻ, przewodniczący WKKS
EUGENIUSZ PIETRAS - mistrz w Stacji Obsługi PKS O/Mielec
RYSZARD PIETRZYK - ślusarz w Fabryce Maszyn w Leżajsku
ANNA REPETA - brygadzistką w Odzieżowo-Papierniczej Spółdzielni "Przyjaźń" w Łańcucie
JóZEF ROKOSZAK - dyrektor WS.K PZL Rzeszów
PIOTR RUDNY - I sekretarz K.Z, P-ZFR w WSK PZL Mielec
WIESŁAWA RUSINEK - technolog w ZPOW "Hortex" w Leżajsku
TADEUSZ RYCZAJ - dyrektor WSK PZL-Mielec
WIESŁAWA SAWA - I sekretarz KZ PZPR w WSS Oddział Miejski w Rzeszowie
HENRYK SIKORA - mistrz w Zakładach Chemicznych w Nowej Sarzynie
JAN SITKOWSKI - I sekretarz KM PZPR w Leżajsku
MARIAN SKUBISZ - kierownik Wydziału Organizacyjnego KW PZPR w Rzeszowie
JóZEF SMOLAK - rolnik ze wsi Górno, gm. Sokołów Młp.
ADAM SOBEK - mistrz w Łańcuckiej Fabryce Śrub
JANINA SOJA - mistrz w Wytwórni Sprzętu Sportowego "Polsport" w Strzyżowie
ZOFIA SOWA - magazynier w WPHW w Rzeszowie
JAN SROKA - ślusarz-mechanik w Kombinacie Budowlanym w Rzeszowie
WŁADYSŁAW STACHURA - magazynier w GS "SCh" w Niebylcu
ALEKSANDER STANEK - szlifierz w Łańcuckiej Fabryce Śrub
ANNA STARUCH - przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kobiet
JóZEF STRZÊPEK- mistrz w WSK PZL-Rzeszów
STANISŁAW SURMACZ - prezes WZSR w Rzeszowie
STANISŁAW SZCZERBIAK- monter w WSK PZL-Rze-szów
FELIKS SZKLANNY - rolnik ze wsi Grodzisko Górne, gm. Grodzisko Dolne
RYSZARD SLÊZAK - prezes WZKR w Rzeszowie
ADAM ŚLIWA - pułkownik WP
ADAM ŚWIETLIK - I sekretarz KG PZPR w Łańcucie
MAREK UBERMAN - przewodniczący Rady Wojewódzkiej FSZMP w Rzeszowie
EDWARD URBAN - ślusarz w WSK PZL Mielec
KAZIMIERA WARCHAŁOWSKA - robotnica w WSK-PZL Mielec
HELENA WDOWIK - tokarz w Zakładzie Mechanicznym WSK w Ropczycach
AUGUSTYN WYSKIEL - mistrz w Tyczyńskiej Fabryce Urządzeń Wentylacyjnych "Tywent"
STANISŁAW ŻUŁKIEWSKI - I sekretarz KZ PZPR w WSK PZL Rzeszów
STANISŁAW ŻUREK- naczelnik miasta i gminy Strzyżów
 
Zastępcy członków KW PZPR
 
STANISŁAW HALICKI - I sekretarz KG PZPR we Frysztaku
EUGENIUSZ BELTER - rolnik ze wsi Czarna
EDWARD BIEDA - rolnik spółdzielca ze wsi Lubenia
DANUTA BŁĂŠDNIAK - robotnica w Spółdzielni Pracy "Metalsprzęt" w Rzeszowie
EUGENIUSZ BUKAŁA - rolnik ze wsi Hyżne
EDWARD CHMIELOWIEC - robotnik w Zakładzie Ceramiki Budowlanej w Hadykówce, gm. Cmolas
JóZEF CZOCHARA - rolnik ze wsi Wilcza Wola, gm. Stary Dzikowiec
RYSZARD FUS - kierownik Wydziału Ekonomicznego KW PZPR w Rzeszowie
KRYSTYNA GOTKOWSKA - szwaczka w "Technitex" Głogów Młp.
ZBIGNIEW GROCH - I sekretarz KMG PZPR w Tyczynie
BRONISŁAWA HORCHUC - rolniczka ze wsi Józefów, gm. Tuszów Narodowy
ZYGMUNT KOZICKI - kierownik Wydziału Rolnego i Gospodarki Żywnościowej KW PZPR w Rzeszowie
HELENA KOZIK- nauczycielka w Szkole Podstawowej w Palikówce, gm. Krasne
LECH KRUPINSKI- dyrektor Okręgowej Dyrekcji Dróg Publicznych
LUDWIK KUBALA- dyrektor Oddziału Wojewódzkiego NBP w Rzeszowie
JAN KURP- kurator oświaty i wychowania w Rzeszowie
WŁADYSŁAW MASAJADA- rolnik ze wsi Łysaków, gm. Czermin
ZOFIA MICHNA-CHOMICKA- kierownik Przychodni Przeciwgruźliczej w ZOZ w Łańcucie
ADAM NIEWCZAS - dyrektor Dyrekcji Rejonowej Kolei Państwowych w Rzeszowie
ALEKSANDER NOWOSAD- prezes Wojewódzkiego Związku Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych w Rzeszowie
TADEUSZ OCHYRA- kierownik Wydziału Pracy Ideowo-Wychowawczej KW PZPR w Rzeszowie
ALEKSANDER OLESZKO- prezes Sądu Wojewódzkiego w Rzeszowie
STANISŁAW OSTROWSKI- rolnik ze wsi Chmielnik
STANISŁAW PAWIÑSKI- szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie
HENRYKA PELCZA - przewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego LK w Rzeszowie
EUGENIUSZ POLAK - dyrektor ZZSD "Predom-Zelmer" w Rzeszowie
MARIAN SŁODZIÑSKI- kierownik Wydziału Nauki i Oświaty KW, PZPR w Rzeszowie
JAN STRZAŁKOWSKI- mechanik w POM w Woli Dalszej, gm. Białobrzegi
JóZEF SUDOŁ - rolnik ze wsi Wola Raniżowska, gm. Raniżów
ANNA SYNOWIEC - brygadzistka w Spółdzielni Pracy "Odzież" w Mielcu
ZYGMUNT TRZOS - I sekretarz KG PZPR w Żołyni
JERZY WIÂĄCEK - rolnik ze wsi Hucina, gm. Niwiska
WŁADYSŁAW ZIELINSKI - dyrektor ZPOW "Hortex" w Leżajsku
STANISŁAW ZIÊTEK - rolnik ze wsi Werynia, gm. Kolbuszowa
ZOFIA ZYCH- brygadzistka w Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego "ASKO" w Wielopolu Skrzyńskim
 
Członkowie Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej
 
WOJCIECH BANIA - rencista z Rzeszowa
WŁADYSŁAW BARZYK - dyrektor Okręgowego Zarządu Dochodów i Kontroli Finansowej Państwa w Rzeszowie
STANISŁAW BASZAK - kierownik Oddziału ZG ZZ Metalowców w Rzeszowie
KRYSTYNA BOJDA - asystent w Wojewódzkim Urzędzie Pocztowym w Rzeszowie
STANISŁAW CHUDZIK - prezes Rady Nadzorczej ZUS
HENRYK CICHY- kierownik Działu Kontroli Jakości w "Prefabet" w Kolbuszowej
ZENON CYPRYS- kierownik Wydziału Administracyjnego KW PZPR w Rzeszowie
TADEUSZ DÂĄBEK - dyrektor NBP II Oddział Miejski w Rzeszowie
IZABELA DZIAŁOWSKA- referentka ds. pracowniczych w Spółdzielni Mleczarskiej w Mielcu
WIKTOR DZIERŻAK - brygadzista w ZPS "Polmos" w Łańcucie
TADEUSZ KASZYCA- rolnik ze wsi Sonina, gm. Łańcut
RYSZARD KOŁODZIEJ- kierownik Wydziału Ogólnego KW PZPR w Rzeszowie
HALINA KUBICKA- instruktorka ds. gospodarstwa domowego w UG Trzebownisko
IRENA LIS - robotnica w Zakładzie Formatek Okleinowych w Górnie, gm. Sokołów Młp.
STANISŁAW LUBAS- mechanik w Zakładzie Naprawy Samochodów w Boguchwale
TYTUS MŁYNARSKI - I sekretarz KMG PZPR w Nowej Sarzynie
EUGENIUSZ NIEMIEC- rolnik ze wsi Rudna Mała gm. Głogów Młp.
MARIAN SCHOSSLER -dyrektor SKR w Leżajsku
MARIA STRZÊPKA- z-ca dyrektora w Zespole Szkół Rolniczych w Ropczycach
STANISŁAW STANEK - mechanik w WSK PZL-Mielec
LESZEK SZELC - I sekretarz KG PZPR w Mielcu
MARIA SZYPUŁA- instruktor ds. wiejskiego gospodarstwa domowego w UG w Kamieniu
ZOFIA SWIRAD - ekonomistka w RSP w Czudcu
TADEUSZ W0ÂŹNIAK - gminny dyrektor szkół w Błażowej
KAZIMIERZ WóJCIK - z-ca kierownika Wydziału Organizacyjnego KW PZPR w Rzeszowie
WŁADYSŁAWA ZDEB - inspektor WKR
 
Członkowie Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej
 
PIOTR BIK - przewodniczący WKKP
MARIA BARTMAN - wicekurator Kuratorium O-światy i Wychowania
EDWARD BAZAN - inspektor WKKP
BOLESŁAW BEŁCH- dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół
JóZEF BŁAJDA- dyrektor Wydziału Kontroli i Instruktażu Urzędu Wojewódzkiego
FRANCISZEK BRUDZ - kierownik Działu Służb Pracowniczych WZKR
EDWARD CYRAN - prezes Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie
KAZIMIERZ CHAŁUPCZAK- specjalista ds. eksportu Rzeszowskiego Zjednoczenia Budownictwa
ANDRZEJ CHROSTOWSKI - kierownik działu WPHW w Rzeszowie
ALEKSY CHRZANOWSKI - mistrz w WSK-PZL w Rzeszowie
JóZEF DZIURGOT - przewodniczący MKKP w Rzeszowie
ANTONI FÂĄFARA- I sekretarz KZ PZPR Komendy Wojewódzkiej MO w Rzeszowie
MARIA GLIWSKA - dyrektor NBP, Oddział w Strzyżowie
MICHAŁ HAWRO - dyrektor Zakładu Handlu WZSR "SCh" w Kolbuszowej, przewodniczący MG KKP
KAZIMIERZ HOMIK- dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie
STEFANIA KANIA - starszy inspektor WKKP
KAZIMIERA KAPUSCIÑSKA -pracownica w Zakładach Mięsnych w Rzeszowie
ADOLF KOZIOŁ - dyrektor NBP, Oddział w Ropczycach, przewodniczący MG KKP
TADEUSZ KUZIARA - emeryt, przewodniczący Miejskiej Komisji Kontroli Partyjnej w Łańcucie
FRANCISZEK MACZUGA - kierownik działu w Łańcuckiej Fabryce Śrub, przewodniczący ZKKP
WŁADYSŁAW MACZUGA - mistrz produkcji w WSK PZL w Mielcu przewodniczący MKKP
ELŻBIETA MAJCHROWICZ - przewodnicząca Rady Zakładowej ZZ w Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Rzeszowie
DANUTA MISIURA - kierownik Oddziału Zarządu Głównego Zw. Zaw. Prac. Rolnych w Rzeszowie
WŁADYSŁAW KUCHTA - kierownik sekcji w WSK-PZL w Rzeszowie
STANISŁAW KURP - emeryt, przewodniczący Miejskiej Komisji Kontroli Partyjnej w Leżajsku
JERZY PAWŁOWSKI - kierownik Oddziału w WSK-PZL w Rzeszowie
WALERIAN PASTERNAK - mistrz w WSK-PZL w Rzeszowie
TADEUSZ REIKOWSKI - emeryt, działacz partyjny
PIOTR RYBKA - I sekretarz KMG PZPR w Głogowie Młp.
JóZEF SITEK- kierownik . Referatu ds. Działaczy Ruchu 'Robotniczego KW PZPR
STANISŁAW SYNOS - spółdzielca z RSP w Błażowej, przewodniczący MG KKP
STANISŁAW SYNOWIEC - dyrektor Wojewódzkiego Oddziału Państwowej Komisji Cen
ALEKSANDER SZYMANSKI - kierownik głównego kierownictwa budów PRK nr 9 w Rzeszowie, przewodniczący ZKKP w Węźle PKP
ZDZISŁAWA TRÂĄWIÑSKA - nauczyciel akademicki WSP
KAZIMIERZ TURAJ - sekretarz WRZZ w Rzeszowie
KLEMENS WÊGRZYN - I sekretarz KG PZPR w Czarnej
MARIAN WOLICKI- główny specjalista ds. socjalnych w WSK w Mielcu, przewodniczący ZKKP
LUDWIK WOÂŹNICA - prezes GS "SCh" w Nowej Sarzynie,
ALEKSANDER WRóBEL - przewodniczący Miejsko-Gminnej KKP dyrektor Szkoły Miejsko-Gminnej w Sędziszowie, przewodniczący MG KKP
ANDRZEJ ŻABIÑSKI - I sekretarz KZ PZPR ZZSD "Predom-Zelmer" w Rzeszowie
MARIAN ŻUREK - kierownik Wydziału Kadr KW PZPR
 
 
 
Region Rzeszowski NSZZ "Solidarność" powierza publikację danych
Redakcji miesięcznika Opcja na Prawo.
 
Wyświetlony 7859 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.