wtorek, 04 maj 2010 14:58

Komitet Wojewódzki PZPR w Rzeszowie, 1981 r.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Materiały z Wojewódzkiej Konferencji
Programowo-Wyborczej PZPR
Rzeszów, czerwiec 1981 r.

 

Egzekutywa KW PZPR
 
Borowiec Benedykt, Chmura Ludwik, Cwynar Stanisław, Czech Stanisław, Fus Ryszard, Kalisz Józef, Karp Franciszek, Kilian Bernadetta, Kosiorowski Bolesław, Krochmal Julian, Kucharski Stefan, Kwolek Jan, Łysakowski Jan, Machowski Eugeniusz, Magoń Marian, Mazur Ryszard, Mytych Władysław, Pawiński Stanisław, Piłat Władysław, Siewierski Zdzisław, Skubisz Marian, Struzik Mieczysław, Turbak Józef, Wiatr Stanisław, Wołek Antoni.
 
Sekretariat
 
Franciszek Karp - I sekretarz KW, Marian Skubisz, Bernadetta Kilian, Ryszard Mazur, Jan Kwolek - sekretarze KW oraz Julian Krochmal - przewodniczący WKKP.
 
 
Cłonkowie KW PZPR
 
Balicki Stanisław - I sekretarz KG PZPR we Frysztaku
Berkowicz Stanisław - I sekretarz KMG PZPR w Sokołowie Małopolskim
Betleja Adam - I sekretarz KG PZPR w Świlczy
Borowiec Benedykt - rolnik z Borku Starego, gmina Tyczyn
Buszta Feliks - I sekretarz KZ PZPR - Węzeł PKP Rzeszów
Chmura Ludwik - dyrektor Rzeszowskiego Zjednoczenia Budownictwa
Cwynar Stanisław - I sekretarz KZ PZPR w KW MO w Rzeszowie
Czajka Kazimierz - szlifierz - brygadzista w Łańcuckiej Fabryce Śrub
Czech Stanisław - I sekretarz KM PZPR w Rzeszowie
Cyprys Zenon - kierownik Wydziału Administracyjnego KWPZPR w Rzeszowie
Daniel Stanisław - zast. dyr. w Rzeszowskich Fabrykach Mebli w Sędziszowie
Duł Edward - rolnik ze wsi Wola Rani -żowska, gmina Raniżów
Filip Jan - rolnik ze wsi Żołynia
Frańczak Jerzy - zastępca ordynatora w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Rzeszowie
Fus Ryszard - I sekretarz KM PZPR w Łańcucie
Fus Tadeusz - kierownik działu inwestycji w Zakładach Piwowarskich w Leżajsku
Gaździak Władysław - naczelnik gminy Borowa
Gniewek Franciszek - kierownik wypożyczalni w WSK PZL w Rzeszowie
Grdeń Tadeusz - specjalista kontroli w WSK PZL w Mielcu
Grzywa Jan - zastępca dyrektora w WDRMiOW w Rzeszowie
Janicki Eugeniusz - lekarz w ZOZ w Mielcu
Jedlińska Aleksandra - I sekretarz KM PZPR w Leżajsku
Kaczor Józef - rolnik ze wsi Ostrowy Tuszowskie, gmina Cmolas
Kalisz Józef - I sekretarz KZ PZPR w WSK PZL Rzeszów
Kalisz Józef - dyrektor Zakładu Handlu WZSR w Strzyżowie
Karbarz Zbigniew - I sekretarz KZ PZPR w "Predom-Zelmer" w Rzeszowie
Karp Franciszek - I sekretarz KW PZPR w Rzeszowie
Kiełb Ryszard - rencista, zamieszk. w Łańcucie
Kilian Bernadetta - sekretarz KW PZPR w Rzeszowie
Klaus Maria - I sekretarz KG PZPR w Przecławiu
Koczot Stefan - I sekretarz KG PZPR w Trzebownisku
Kolbusz Józef - dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie
Kosiorowski Bolesław - I sekretarz KG PZPR w Boguchwale
Kostka Stanisław - rolnik ze wsi Wólka Grodziska, gmina Grodzisko Dolne
Kot Józef - kierownik Wydziału w Zakładach Magnezytowych w .Ropczycach
Krawczyk Teresa - st. księgowy w Woj. Urzędzie Telekomunikacyjnym w Rzeszowie
Krępa Zygmunt - mechanik w WSK PZL w Mielcu
Krochmal Julian - przewodniczący WKKP w Rzeszowie
Król Józef - wicewojewoda rzeszowski
Kubik Józef - rolnik ze wsi Otałęż, gmina Czermin
Kucharski Stefan - zamieszkały V Mielcu
Kuśnierz Franciszek - dyrektor naczelny Kombinatu Budowlanego w Rzeszowie
Kwilosz Jan - prezes Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów "Roksana" w Strzyżowie
Kwolek Jan - sekretarz KW PZPR w Rzeszowie
Lenart Stanisława - nauczycielka w Zespole Szkół w Strzyżowie
Łagowski Mieczysław - dyrektor Zarządu Inwestycji Rzesz. Zjedn. Budownictwa w Rzeszowie
Łysakowski Jan - dziennikarz miesięcznika "Profile"
Magoń Marian - wicewojewoda rzeszowski
Mazur Ryszard - dyrektor WOPR w Boguchwale
Michna -Chomicka Zofia - lekarz, kierownik Poradni Przeciwgruźliczej w Łańcucie
Machowski Eugeniusz - dziekan Wydz. Ekonomiki Produkcji i Obrotu Rolnego AR w Rzeszowie
Midura Kazimierz - kierownik oddziału w WSK PZL w Mielcu
Mielniczek Halina - komendant Hufca ZHP w Mielcu
Młynarski Tytus - I sekretarz KMG PZPR w Nowej Sarzynie
Modelski Marian - główny księgowy w WSK PZL w Mielcu
Moneta Julian - I sekretarz KG PZPR w Markowej
Mordec Michał - rolnik ze wsi Złotniki, gmina Mielec
Mytych Władysław - prezes GS "SCh" w Kolbuszowej
Niewczas Adam - dyrektor Rejonowej Dyrekcji Kolei Państwowych w Rzeszowie
Nyrka Bronisław - dyr. Szkoły Podstawowej w Palikówce, gmina Krasne
Okoń Bronisław - dyrektor NBP -Oddział w Mielcu
Olszewski Adam - główny specjał. d/s produkcji w Okr. Przed. Przem. Mięsnego w Rzeszowie
Pawiński Stanisław - szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego
Petka Jan - rolnik ze wsi Kożuchów, gmina Wiśniowa
Pietras Eugeniusz - I sekretarz KZ PZPR w PKS O/Mielec
Pięta Julian - dyrektor Szkoły Podstawowej w Straszydłu, gmina Lubenia
Piłat Władysław - dyrektor Zakładów Chemicznych w Nowej Sarzy -nie
Podlasek Jerzy - ordynator Oddziału Chirurgicznego Szpitala KW MO w Rzeszowie
Przybylski Jan - sekretarz KZ PZPR w WSK PZL w Rzeszowie
Puskarczyk Lesław - funkcjonariusz MO w Kamieniu
Rauch Adam - st. wykładowca w FILII UMCS w Rzeszowie
Remion Józef - emeryt z Rzeszowa
Rogowski Eugeniusz - zastępca dyrektora w RPRI w Rzeszowie
Ruszała Mieczysław - szlifierz w WSK PZL w Rzeszowie
Rybicki Józef - I sekretarz KMG PZPR w Kolbuszowej
Rybka Piotr - I sekretarz KMG PZPR w Głogowie
Reguła Czesława - plastyk w Usługowo-Wytwórczej Spółdzielni Pracy "Przyszłość" w Mielcu
Rzepka Tadeusz - mistrz w oddziale remontu w ZPE "Zapel" w Boguchwale
Rzeźnik Józef - I sekretarz KG PZPR w Kuryłówce
Sarnowski Włodzimierz - radca prawny w PIP "In-stal" w Rzeszowie
Siewierski Zdzisław - przewodniczący ZW ZSMP w Rzeszowie
Skubisz Marian - sekretarz KW PZPR w Rzeszowie
Struzik Mieczysław - I sekretarz KZ PZPR w Mieleckim Przedsiębiorstwie Budowlanym
Surmacz Stanisław - prezes WZSR w Rzeszowie
Szastak Emil - ślusarz w WSK PZL w Mielcu
Szczupak Andrzej - dyrektor Rzesz. Centrali Materiałów Budowlanych w Rzeszowie
Szklanny Józef - rolnik ze wsi Dębno, gmina Leżajsk
Szkutak Józef - kierownik działu w GS "SCh" w Ostrowie
Szłęzak Marek - wicewojewoda rzeszowski
Szybist Antoni - rolnik ze wsi Sonina, gmina Łańcut
Śliwa Adam - dowódca Garnizonu WP w Rzeszowie
Srodoń Kazimierz - ustawiacz w WSK PZL w Rzeszowie
Świderski Edward - sekretarz KM PZPR w Mielcu
Turbak Józef - st. mistrz w WSK PZL w Mielcu
Urban Piotr - rolnik ze wsi Nawsie, gmina Wielopole Skrzyńskie
Wańczyk Witold - specjalista d/s mechaniczno - energetycznych w Chłodni w Rzeszowie
Wiatr Stanisław - brakarz w Zakładach Mechanicznych WSK w Ropczycach
Więcławski Stanisław - I sekretarz KMG PZPR w Błażowej
Włodarski Józef - I sekretarz KMG PZPR w Sędziszowie
Wolak Henryk - I sekretarz KG PZPR w Starym Dzikowcu
Wołek Antoni - zastępca przewodniczącego RSP w Czudcu
 
Komisja wyborcza, zgodnie z Regulaminem zgłosiła 101 kandydatów na członków KW PZPR, z sali zgłoszono i umieszczono na liście dodatkowo 12 kandydatów.
 
 
Zastępcy Członków KW PZPR
 
Augustyn Kazimierz - zastępca prokuratora rejonowego w Rzeszowie
Bałda Jerzy - kierownik wydziału w WSK PZL w Rzeszowie
Baran Piotr - zast. dyr. w Rzeszowskich Zakładach Przemysłu Skórzanego
Borowski Zenon - I sekretarz KG PZPR w Niebylcu
Boryczko Stanisław - spawacz w WSK PZL w Mielcu
Chmara Tadeusz - naczelnik gminy Niwiska
Chodorowska Janina - starszy inspektor BHP w Rzeszowskich Zakładach Przemysłu Skórzanego, Zakład w Kolbuszowej
Filipek Maria - instruktor d/s wiejskiego gospodarstwa domowego w Urzędzie Gminy w Iwie -rzycach
Gaweł Danuta - technolog w Spółdzielni Pracy "Modextra" w Rzeszowie
Golenia Stefan - rolnik ze wsi Białobrzegi
Gut Edward - zastępca gminnego dyrektora szkół w Sokołowie
Guzy Edward - inspektor d/s kontraktacji OOPM rejonów Tuszów Narodowy
Herchel Stanisław - sekretarz KZ PZPR w WSK PZL w Mielcu
Indyk Kazimierz - samodzielny referent w przedsiębiorstwie "Las" w Rzeszowie
Jarząbek Janusz - I sekretarz KG PZPR w Czarnej
Kaplita Jan - I sekretarz KG PZPR w Hyżnem
Kiczor Ryszard - główny specjalista d/s osobowych w Okręgowym Przedsiębiorstwie Przemysłu Mięsnego w Rzeszowie
Kurp Jan - kurator Oświaty i Wychowania w Rzeszowie
Kozub Ferdynand - brakarz w Zakładach Mechanicznych WSK w Ropczycach
Kwiatek Józef - zastępca dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Misiak Eugeniusz - st. wykładowca w Akademii Rolniczej w Rzeszowie
Olbrycht Antoni - kierownik Zakładu Metalowego RUSP - Oddział w Markowej
Opioła Jan - kierownik Biura Obrotu w WPHW w Rzeszowie
Ożóg Mieczysław - blacharz w Przedsiębiorstwie Instalacji Przemysłowych „Polam" w Pogwizdowie Nowym, gmina Głogów
Parys Adam - dyrektor naczelny „Predom -Zelmer" w Rzeszowie
Patryn Jerzy - kierownik działu w Fabryce Maszyn w Strzyżowie
Piórecki Zbigniew - dyrektor POM w Wojsła -wiu, gmina Mielec
Rosowski Kazimierz - dyrektor naczelny Wytwórni Filtrów PZL w Sędziszowie
Samogranicki Janusz - mechanik silnikowy w WSK PZL w Mielcu
Schossler Marian - dyrektor SKR w Leżajsku
Sobek Tadeusz - rolnik ze wsi Wola Rafa -łowska, gmina Chmielnik
Strojek Stanisław - I sekretarz KZ PZPR w Zakładach Chemicznych w Nowej Sarzynie
Szymoniak Zofia - kierowniczka "Supersamu" w WSS "Społem" Oddział Mielec
Wilk Jerzy - kierownik Okręgowego Biura Turystyki PZMbt. w Rzeszowie
Wira Zdzisław - zastępca kierownika zespołu budów w Mieleckim Przedsiębiorstwie Budowlanym
 
Komisja Wyborcza, zgodnie z Regulaminem przedstawiła propozycje 35 kandydatów, na zastępców członków Komitetu Wojewódzkiego. Z sali wysunięto dodatkowo i umieszczono na liście l kandydata.
 
 
Członkowie Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej
 
Błąd Stanisław - specjalista - technolog w WSK PZL w Mielcu
Borcz Czesław - główny specjalista w BGŻ w Rzeszowie
Czado Zofia - nauczycielka w Szkole Podstawowej w Rzeszowie
Czepiel Stanisław - kierownik Zakładu Meblarskiego WZSP w Rzeszowie
Duszkiewicz Kazimierz - kierownik Zespołu Magazynów w WSK PZL w Mielcu
Falger Marian - st. mistrz w Łańcuckiej Fabryce Śrub
Hałys Józef - zastępca dyrektora OPRF w Rzeszowie
Jacek Jan - dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedliskach, gmina Lubenia
Jachyra Julian - przewodniczący Zarządu Miejsko-Gminnego ZSMP w Kolbuszowej
Kaczorowski Piotr - mistrz w WSK PZL w Rzeszowie
Kluz Władysław - dyrektor Zespołu Szkół w Łańcucie
Kościelniak Andrzej - naczelnik Działu Drogowego PKP w Rzeszowie
Lasota Stanisław - kontroler jakości w WSS "Polsport" w Strzyżowie
Madej Romualda - nauczycielka w Zbiorczej Szkole Gminnej w Nowej Sarzynie
Majcher Józef - kierownik działu w "Krusz-geo" w Rzeszowie
Matys Zygmunt - pracownik umysłowy w Zakładzie Doświadczalnym w Chorzelowie g. Mielec
Nowak Tadeusz - mistrz działu techniczno -produkcyjnego w Cukrowni w Ropczycach
Organ Józef - monter gwarancyjny w POM w Leżajsku
Piórek Marian - nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych w Weryni, gmina Kolbuszowa
Sarna Krzysztof - zastępca dyrektora w Rzeszowskich Zakładach Graficznych
Strzyżowski Kazimierz - nauczyciel w Zbiorczej Szkole Gminnej w Głogowie
Trznadel Czesław - kierownik działu w Rejonowym Przedsiębiorstwie Melioracyjnym w Mielcu
Wierzbicki Józef - sekretarz KM PZPR w Rzeszowie
Wojcieszek Antoni - emeryt z Rzeszowa
Wolak Józef - technik budowlany w Przedsiębiorstwie Instalacji Przemysłowych w Rzeszowie
Zawada Tadeusz - zastępca dyrektora ZOZ w Mielcu
 
 
Komisja Wyborcza, zgodnie z Regulaminem przedstawiła propozycje 26 kandydatów na członków Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej. Z sali zgłoszono dodatkowo i umieszczono na liście l kandydata.
Przewodniczącym WKR wybrany został Krzysztof Sarna.
 
 
Członkowie Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej
 
Augustyn Kazimierz - zastępca prokuratora rejonowego w Rzeszowie
Basztura Feliks - zakładowy kierownik zmianowy w WSK PZL w Mielcu
Bies Jerzy - gminny dyrektor szkół w Sokołowie
Boguta Józef - I sekretarz KZ PZPR w Kombinacie Budowlanym w Rzeszowie
Broszkiewicz Michał - rencista z Rzeszowa
Bujak Wiesław - I sekretarz KG PZPR w Krasnem
Bukała Bolesław - emeryt z Rzeszowa
Bykowski Ignacy - rolnik ze wsi Nawsie, gmina Wielopole Skrzyńskie
Cichy Henryk - kierownik działu kontroli jakości w "Prefabecie" w Kolbuszowej
Czajewski Władysław - dyrektor Zamku -Muzeum w Łańcucie
Długosz Józef - funkcjonariusz MO w Rzeszowie
Drozd Antoni - sekretarz KZ PZPR w "Predom-Zelmer" w Rzeszowie
Ginter Marian - zbrojarz w Betoniarni w Rzemieniu, gmina Przecław
Gruszecki Józef - brygadzista w WSS "Społem" Oddział Mielec
Hawro Michał - dyrektor Zakładu Handlu WZSR w Kolbuszowej
Jaremkiewicz Bolesław kierownik zmianowy w WSK PZL w Mielcu
Kapusta Józef - główny specjalista d/s uprawy z Wytwórni Tytoniu Przemysłowego w Leżajsku
Korab Tadeusz - pracownik umysłowy - PKP w Rzeszowie
Kordas Stanisław - dyrektor Szkoły Podstawowej w Laszczynach, gmina Grodzisko Dolne
Krężel Stanisława - samodzielny referent w "Elektromecie" w Rzeszowie
Krochmal Julian - przewodniczący WKKP
Krupa Kazimierz - zastępca dyrektora Fabryki Maszyn w Strzyżowie
Krzemień Wilhelm - rolnik ze wsi Lubzina, gmina Ropczyce
Kucharski Adrian - kierownik bazy w RPRE w Rzeszowie
Kulan Zdzisław - zastępca dyrektora KBK w Rzeszowie
Kwaśnik Paweł - I sekretarz KG PZPR w Raniżowie
Kwiecień Ryszard - kierownik działu w Wojewódzkim Zakładzie Usług Wodnych w Rzeszowie
Latacz Władysław - emeryt z Rzeszowa
Liniewicz Kazimierz - emeryt z Mielca
Mazur Bogusław - zastępca kierownika Wydziału z WSK PZL w Mielcu
Miś Stanisław - I sekretarz KG PZPR w Żołyni
Obacz Dominik - rencista z Trzebowniska
Przybylski Jan - sekretarz KZ PZPR w WSK PZL w Rzeszowie
Pawłowski Tadeusz - radca prawny w Wojewódzkiej Kolumnie Transportu Sanitarnego w Rzeszowie
Reizer Kazimierz - zastępca dyrektora w WSK PZL w Rzeszowie
Rogulski Michał - nastawiacz w Fabryce Maszyn w Leżajsku
Rzemień Paweł - rencista z Czudca
Skowroński Adam - I sekretarz KMG PZPR w Tyczynie
Suchodolski Zbigniew - nauczyciel w Szkole Podstawowej w Pstrągówce, gmina Wiśniowa
Szpala Michał - kierownik działu w MPGK w Rzeszowie
Sztuka Kazimierz - dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Mielcu
Szydlik Zdzisław - kierownik sekcji w WSK PZL w Mielcu
Świetlik Adam - działacz partyjny z Łańcuta
Wandycz Wilhelm - emeryt z Mielca
Węgrzyn Klemens - zamieszkały w Woli Dalszej, gmina Białobrzegi
Wilczyńska Olga - ekonomista z WSK PZL w Mielcu
Wisłocki Marek - zastępca dyrektora w Okręgowym Przedsiębiorstwie Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego PZZ w Rzeszowie
Wojtyna Bronisław - kierownik działu w Zakładach Chemicznych w Nowej Sarzynie
Wołoszyn Stanisław - dyrektor ZPE "Zapel" w Boguchwale
Wróbel Aleksander - gminny dyrektor szkół w Sędziszowie
Zagórski Aleksander - kierownik działu w RPBM w Rzeszowie
 
 
Komisja Wyborcza, zgodnie z Regulaminem przedstawiła propozycje 51 kandydatów na członków Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej. Dodatkowo z sali zgłoszono i umieszczono na liście 4 kandydatów.
Przewodniczącym WKKP został wybrany Julian Krochmal.
 
 
Delegaci na IX Nadzwyczajny Zjazd PZPR
 
Buszta Feliks - I sekretarz KZ PZPR - Węzeł PKP w Rzeszowie
Czajka Kazimierz - szlifierz - brygadzista w Łańcuckiej Fabryce Śrub
Czyrek Józef - członek KC, minister spraw zagranicznych
Duł Edward - rolnik ze wsi Wola Raniżowska, gmina Raniżów
Karakuła Tadeusz - dyrektor ZOZ w Leżajsku
Karbarz Zbigniew - I sekretarz KZ PZPR w "Predom-Zelmer" w Rzeszowie
Karp Franciszek - I sekretarz KW PZPR w Rzeszowie
Klaus Maria - I sekretarz KG PZPR w Przecławiu
Kot Józef - kierownik wydziału w Zakładach Magnezytowych w Ropczycach
Krupa Kazimierz - zastępca dyrektora Fabryki Maszyn w Strzyżowie
Łyczko Edward - elektryk w Zakładzie Robót Drogowych w Rzeszowie
Machowski Eugeniusz - dziekan Wydziału Ekonomiki Produkcji i Obrotu Rolnego Akademii Rolniczej w Rzeszowie
Marciniak Aleksander - zastępca dyrektora w RPBP w Rzeszowie
Mytych Władysław - prezes GS "SCh" w Kolbuszowej
Obacz Dominik - rencista z Trzebowniska
Okoń Bronisław - dyrektor WBP, Oddział w Mielcu
Piłat Władysław - dyrektor Zakładów Chemicznych w Nowej Sarzynie
Podlasek Jerzy - ordynator Oddziału Chirurgicznego w Szpitalu KW MO w Rzeszowie
Rybka Piotr - I sekretarz KMG PZPR w Głogowie
Szybist Antoni - rolnik ze wsi Sonina, gmina Łańcut
Saymoniak Zofia - kierowniczka "Supersamu" w WSS "Społem" Oddział Mielec
Włodarski Józef - I sekretarz KMG PZPR w Sędziszowie
Wołek Antoni - zastępca przewodniczącego RSP w Czudcu
Woloszyn Stanisław - dyrektor ZPE "Zapel" w Boguchwale
 
Zgodnie z Regulaminem, Komisja Wyborcza przedstawiła propozycje 24 kandydatów na delegatów na IX Nadzwyczajny Zjazd PZPR. Z sali dodatkowo zgłoszono i umieszczono na liście 13 kandydatów.
 
Region Rzeszowski NSZZ "Solidarność" powierza publikację danych
Redakcji miesięcznika Opcja na Prawo.
 
Wyświetlony 7814 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.