wtorek, 04 maj 2010 15:20

Ujawnić prawdę

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Niniejsza lista zawierająca nazwiska pracowników SB i MO, tajnych współpracowników SB (TW), funkcjonariuszy PZPR Komitetu Wojewódzkiego w Rzeszowie, sędziów i prokuratorów wyróżniających się gorliwością w prześladowaniu osób sprzeciwiających się systemowi władzy w PRL, powstała dzięki podzieleniu się wiedzą 56 osób uznanych za poszkodowanych w świetle art. 6 ustawy o IPN.

Osoby te dobrowolnie zgodziły się na udostępnienie listy nazwisk funkcjonariuszy SB i MO oraz tajnych współpracowników (przekazanych im przez IPN) delegując do zestawienia listy Stanisława Alota, Andrzeja Filipczyka i Janusza Szkutnika.

Lista ta nie jest kompletna, ponieważ:

- większość osób pokrzywdzonych nie otrzymała jeszcze odtajnionych nazwisk funkcjonariuszy i TW,

- część osób nie przystąpiła do grupy "Ujawnić prawdę" lub odmówiła udostępnienia tych nazwisk członkom grupy,

- część TW przeszła do dyspozycji Urzędu Ochrony Państwa a następnie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego,

- część TW jest chroniona od 1983 roku obowiązującym do dziś zakazem ujawniania ich danych (decyzja należy do ministra obrony narodowej i ministra spraw wewnętrznych).

 

Lista niniejsza będzie uzupełniana w miarę przystępowania do grupy "Ujawnić prawdę" kolejnych osób i udostępniania przez IPN osobom pokrzywdzonym nowych nazwisk.

Naszym zdaniem osoby, które działały na szkodę państwa polskiego nie mają prawa do anonimowości, do bezkarności, do równych praw z osobami, które były przez nich prześladowane. Ludzie ci nie posiadają żadnego tytułu moralnego do zaszczytów i odznaczeń a w szczególności funkcji państwowych, publicznych i biernego prawa wyborczego. Żadne prawo nie może usprawiedliwić zdrady Ojczyzny, zbrodni przeciwko własnemu narodowi.

W celu uniknięcia odpowiedzialności zawarto tajne porozumienie w Magdalence i umowę przy "okrągłym stole". W 1989 roku elity "okrągłostołowe" porozumiały się ponad społeczeństwem: żadnych rozliczeń z PRL, funkcjonariusze komunistycznego państwa traktowani są jako niezbędni fachowcy, komuniści dzielą się władzą polityczną z nową ekipą zaproszoną do rozmów przy okrągłym stole. Obecna sytuacja gospodarcza i społeczno-polityczna w Polsce jest bezpośrednim wynikiem wspomnianych umów pomiędzy komunistami a ich klientami, którzy chytrze oszukali społeczeństwo, a nawet część hierarchii Kościoła katolickiego w Polsce.

Nie możemy i nie powinniśmy żyć w państwie zmienionego PRL, z funkcjonariuszami partii politycznych, sędziami, prokuratorami, pracownikami policji politycznej, współpracownikami SB, jako szanowanymi obywatelami, autorytetami, zasłużonymi emerytami pobierającymi wysokie świadczenia za zwalczanie patriotów i księży, czasem za zabijanie najlepszych spośród nas.

Czas, by zamknąć uczciwie i sprawiedliwie okres PRL i minionych 15 lat, ukarać przestępców i zdrajców narodu, oddać sprawiedliwość tym z minionej epoki, którzy na to zasługują, docenić tych, którzy o niepodległą Polskę walczyli.

Nie kieruje nami zemsta, nie żądamy odwetu, obca jest nam nienawiść.

Żądamy sprawiedliwości. Ujawniamy prawdę.

Wyświetlony 21375 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 maj 2010 15:22
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.