niedziela, 01 sierpień 2010 11:36

Dekalog konserwatysty

Napisane przez

Ze wstępu:

Dla wielu Czytelników książka ta może wydać się bluźniercza. Nie, nie w tym sensie, że wyśmiewam się z Boga lub Kościoła; nie ma tu świętokradczych obrazków wyśmiewających znak krzyża; przeciwnie, uważam się za katolickiego tradycjonalistę. Książka ta jest wielkim bluźnierstwem politycznym wobec wielu, jeśli nie wszystkich, ideologicznych dogmatów współczesnego świata, który ukształtował się po Rewolucji Francuskiej z 1789 roku.
Książka ta przeznaczona jest dla ludzi zdolnych do samodzielnego myślenia, czyli nie dla tych, których refleksja o świecie politycznym, społecznym i filozoficznym ogranicza się do bezrefleksyjnego powtarzania medialnej bełkotliwej papki o demokracji, prawach człowieka i Europie. Nawet więcej, celem moim było dokonanie wielkiej mistyfikacji ideologii i schematów panujących we współczesnym świecie, stanowiącym ideologiczny konglomerat tanich hasełek i medialnego szumu informacyjnego, w istocie będącego dezinformacją. (...) Książka omawia dziesięć sfer i zagadnień w których rozpoznaliśmy egalitarną infekcję. Dlatego też w pierwszej księdze zajmiemy się tu dokładną diagnozą funkcjonowania demokracji parlamentarnej, ufundowanej na pysznej tezie, że ludzie są równi. W następnej księdze zajęliśmy się psychologią już nie tyle ustroju demokratycznego, co samych demokratów ? tak oligarchicznych grup trzymających władzę, jak i zahipnotyzowanych demokratyczną demagogią mas. Z tej grupy wyodrębniliśmy jeszcze specjalną, ekstremistyczną grupkę ? nazwaną tu mianem emancypatorów ? zajmującą się zwalczaniem tradycyjnego modelu rodziny, nie rozumiejących, że świat społeczny opiera się na niewzruszalnych prawach natury, których nie jest zdolna podeptać żadna większość. W księdze O Kościele prześledziliśmy procesy przenikania ideologii egalitarnych do nauczania Kościoła katolickiego i w jaki sposób idee te przeinaczają wieczne i niezmienne Magisterium. Zresztą w miejscu tym od razu zaznaczam, że problematyka Kościoła została potraktowana dosyć specyficznie, gdyż nie wgłębialiśmy się tu w tematykę wiary jako takiej, lecz interesowały nas pewne egalitarne idee ? bardziej w wymiarze filozoficznym niźli ściśle religijnym ? które infekują nasze spojrzenia na katolicyzm. W dalszej części zajęliśmy się sprawą egalitarnego internacjonalizmu, czyli kulturalnym i politycznym wymiarem integracji europejskiej. Dalej mamy rozdział O kontrrewolucji, gdzie podejmuję tematykę jak odkręcić czas ? i czy to w ogóle jest możliwe ? aby wyleczyć świat nowoczesny z wirusa egalitaryzmu? Wreszcie całość zamykają dwie księgi o podatkach i wolnym rynku, poświęcone tropieniu egalitaryzmu w ekonomii, czyli socjalizmu i myślenia socjalistycznego w najróżniejszych postaciach i odmianach. Swoją drogą, to ekonomia jest jedną z nielicznych dziedzin, gdzie egalitaryzm ? pod postacią socjalizmu ? nadal ma czynnych i silnych przeciwników, a to z racji swojej oczywistej ekonomicznej niewydolności. (...).

Adam Wielomski Dekalog konserwatysty
Wydawnictwo Megas. Warszawa 2006, stron 264, cena 26 zł plus koszty wysyłki (5 zł).
W przypadku zakupu 10 egzemplarzy i więcej?wysyłka gratis. Zamówienia proszę kierować na ręce Jarosława Kornasia, pod adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (telefon kontaktowy: 600 32 28 63).
Pieniądze proszę wpłacić na konto:Bank PeKaO SA 44-1240-1910-1111-0010-0378-0432

Wyświetlony 4975 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.