poniedziałek, 30 sierpień 2010 10:54

Nie bójcie się żyć dla miłości

Napisane przez

Czy ty naprawdę boisz się miłości? - przeczytałam w otworzonej na chybił-trafił książce. To zdanie mnie poraziło! Poczułam się jak ktoś przyłapany na gorącym uczynku, jak ktoś, kogo przejrzano na wylot. Czytałam dalej, a każde następne zdanie pociągało mnie coraz bardziej. Tą książką był jeden z dramatów Karola Wojtyły i to był początek pewnej drogi...

 

Nie bójcie się żyć dla miłości, dla Tej Miłości warto żyć ? to słowa jednej z pieśni, która rozbrzmiewała podczas spotkań młodzieży na polach lednickich. Warto żyć... ? nikt inny nie pokazał mi całym sobą, całym swoim życiem, że coś warto. Owszem, o tym że coś się opłaca, to słyszę wszędzie, o tym próbuje przekonać mnie każdy. Jestem przedstawicielką tego pokolenia, dla którego Papież jest jeden, jest swego rodzaju oczywistością, Papież, czyli Jan Paweł II. To dlatego trudno nam sobie wyobrazić świat bez niego.
Podczas pobytu w USA miałam okazję być wolontariuszką na rekolekcjach dla dzieci. Tego dnia, mówiono o Papieżu. Moja obecność tym bardziej była pożądana, bo tylko ja potrafiłam wymówić prawidłowo jego imię i nazwisko. Jedna z prowadzących zadała pytanie grupie 5-latków: kto jest bardzo ważną osoba pochodząca z Polski w Kościele katolickim? Po długiej ciszy jedna z dziewczynek nieśmiało wysepleniła moje imię. No cóż, byłam pewnie jedyną Polką, jaką widziała w życiu i na dodatek w pobliżu. Oczywiście, nie o to chodziło, a jednak odpowiedź nie była do końca nieprawidłowa. Ojciec Święty mówił do młodych, że są przyszłością i nadzieją Kościoła, dawał nam siłę i otuchę i przekonywał o tym, jak bardzo jesteśmy ważni. Dlatego też nie chcę podzielać nastroju obawy co do przyszłości Kościoła. Jeżeli On miał tyle zaufania do przyszłego pokolenia, to dlaczego my mamy nie mieć?

(?)

 

Małgorzata Wałaszek

Wyświetlony 6281 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.